Авторські статтіЗдоров'я

Слабке місце: які органи восени знаходяться в зоні ризику

Хворе горло – не єдина осіння неприємністю. Знаючи, які органи знаходяться в групі ризику, уникнути лікарняного простіше. Що робити, розповідає лікар-терапевт, автор книги «Поки їде швидка» Андрій Колокол.

Щитовидна залоза

Навіть у здорових людей один з основних регуляторів обміну речовин восени може дати збій, що відбивається на нервовій системі: з’єднання є постійна втома, занепад сил і настрою, безсоння, неуважність, головні болі. Багато хто повертаються з відпочинку на морі, де організм звик отримувати в достатній кількості йод, а тепер цього позбавлений, що теж відбивається на щитовидці.

Профілактика: необхідно вживати препарати з йодом або включити в раціон збагачену цим елементом сіль. Використовуйте її тільки для готових страв, так як під час термообробки йод випаровується.

Слабое место: какие органы осенью находятся в зоне риска

Серце і судини

В осінньо-зимовий період споживання рослинної їжі знижується, на столі з’єднання є сало, смажене, вялене або копчене м’ясо, вареники, ковбаси. Що містяться в них сіль, жири і кислоти підвищують у в’язкість крові і заважають засвоєнню кальцію. У результаті порушується регуляція тонусу судин, підвищується небезпека розвитку тромбозу, атеросклерозу і проблем з ритмом серця. У більшості з нас, незалежно від віку, хронічний недолік кальцію, регулює тонус м язів. А м язові волокна є не тільки в біцепсах, але і в судинах. Якщо кальцію не вистачає, посудина не може звузитися, ні розширитися, це означає, що організм вже не регулює зміну зовнішнього тиску, порушується кровообіг, можливий ризик розвитку гіпертонії або навіть кризу.

Профілактика: скоротити вживання жирної і солоної їжі, виключити консервовані соки (містять вяжучі кальцій фруктові кислоти) замінити негазованою мінеральною (лікувальною) водою. Включіть в меню збагачені кальцієм молочні продукти. Необхідна регулярна фізична активність – рекорди ставити не треба, але більше ходіть пішки, займайтеся йогою, робіть зарядку, бігайте.

Шлунок

Перехід на новий режим дня, важка їжа, нестача вітамінів відображаються на роботі шлунковокишкового тракту: дають про собі знаті гастрит, виразка шлунка, з’єднання є проблеми з травленням. Друга причина загострення хронічних хвороб ШКТ – стрес. Адреналін викликає сильний спазм, провокуючи активні виділення шлункового соку, який подразнює слизову оболонку порожнього шлунка.

Профілактика: харчуватися збалансовано, три рази в день. Не соромтеся брати з собою контейнери з їжею на роботу. Їжте більше свіжих або тушкованих овочів.

Нирки

Слабое место: какие органы осенью находятся в зоне риска

Шанувальниці коротких курток, спідниць і джинсів з низькою посадкою за свою любов до моди часто розплачуються застудженими нирками. На поправку здоров’я в таких випадках йде багато часу, грошей і сил. Нефрити, цистити і інші захворювання можуть стати і результатом ускладнення звичайної ангіни – інфекція з мигдалин потрапляє в нирки по лімфі. Якщо відчули біль у горлі, не відкладайте лікування.

Профілактика: тепло одягатися, закривати впоперек, тримати ноги в теплі. Відмовитися від тісного одягу, більше рухатися, пити багато мінеральної води, при найменшому першінні в горлі і нежить промивати горло і носоглотку антисептиками (хлоргексидин, мірамістин або простий склад: горілка 1:1 з гарячою водою, ½ чл меду і 10 крапель лимонного соку. Обробляйте цим складом горло після їжі та перед сном.)

Суглоби

Ослаблена імунна система уразлива для різних запалень, в тому числі і суглобів. В хрящі порушуються обмінні процеси, речовини, що роблять суглоби міцними, виробляються повільніше, як наслідок – починаються загострення артрозів і артритів.

Профілактика: не соромитися носити термобілизну і теплий одяг, займатися лікувальною фізкультурою, при загостреннях вона полегшить самопочуття.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України