Складні запитання: навіщо ходити до церкви

Навіщо потрібно ходити до церкви, якщо я і так охрещений, вірю і молюся?

Вірити і молитися – це прекрасно і необхідно. Але в такому випадку охрещена людина нічим би не відрізнялася від неохрещеної, наприклад, від катехумена. У Таїнстві Хрещення у віруючій людині відбувається щось нове. Хрещення прищеплює до Христа зримим чином, і з цього моменту християнське життя живиться Таїнствами, подібними до великих артерій, якими людині передається благодать.

Ось що сказав Ісус про Таїнство Євхаристії: «Хто тіло моє їсть і кров мою п’є, той живе життям вічним, і я воскрешу його останнього дня» (Ів. 6,54). Це воістину велика обітниця! Св. Тома Аквінський так коментував ці слова Господа: «Як же справедливо наділяти таким ефектом Таїнство Євхаристії! Як писав Августин, Слово воскрешає душі, але Слово, що стало плоттю, оживотворяє тіла. Крім того, в цьому Таїнстві Слово перебуває не тільки у своїй Божественності, але і в істині Своєї плоті: ось чому воно веде не тільки до воскресіння душі, а й до воскресіння тіла. «Бо тому, що через чоловіка смерть, через чоловіка й воскресіння мертвих» (1 Кор. 15,21). Ось чому така очевидна користь від цієї їжі» (Тлумачення Євангелія від Івана).

У Євхаристії відбувається також перетворення власного життя у Христа. Той, хто живиться Христом, чи не перетворює Його в себе, як це відбувається з будь-якою їжею, що перетворюється в нашу плоть; той, хто живиться Тілом Христовим, перетворюється на Христа, тобто набуває нової сили, щоби щораз більше уподібнюватися до Христа і узгодитися з Ним у всьому. Св. Тома Аквінський говорив, що «Євхаристія – це їжа, здатна зробити людину Божественною і захопити її Своєю Божественністю».

Участю у Святій Літургії ми долучаємося до спасительної жертви Христа, а також до всієї спільноти, адже християнин живе не для себе, а покликаний стати даром для братів.

Але є ще одне Таїнство, якого всі ми потребуємо: Таїнство Примирення для прощення гріхів. Недостатньо просити про прощення в Господа в особистій молитві, адже Сам Христос встановив Таїнство Покаяння в день, коли Він воскрес: «Кому відпустите гріхи – відпустяться їм; кому ж затримаєте – затримаються», – сказав Він Своїм учням. Господь хотів, щоб відпущення гріхів у Таїнстві Покаяння відбувалося через служителів Ісуса Христа.

Якщо християнин не бере участі в Таїнстві Євхаристії і не сповідається, цим він ніби показує Господу, що не потребує Його жертви і Його прощення.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh