Склад кальцинованої соди і її застосування в побуті

Людство навчилося застосовувати багато хімічні сполуки з користю для себе. Навіть такі агресивні речовини як кислоти, луги є корисними, якщо їх правильно використовувати. Це твердження можна застосувати і кальцинованій соді, яка є хімічно активною, але дуже корисною і застосовується повсюдно.

Що таке кальцинована сода?

Сода – знайома речовина, яка часто використовують у побуті. Вона присутня в кожному будинку, але ми зазвичай користуємося харчовою содою. Поряд з нею розрізняють ще кілька видів цієї хімічної сполуки, таких як кальцинована і каустична сода. Якщо карбонат натрію (каустичну соду) застосовують частіше в різних сферах народного господарства через її сильною лужної реакції, то кальцинована сода застосовується і в домашніх умовах. Ще наші мами і бабусі користувалися нею для прання білизни та видалення застарілих і стійких забруднень. Таку соду ви можете придбати на сайті АТК. На сторінці http://atk-ua.com/produkcziya/chemistry/sodakalcinir.html ви зможете отрмати більш детальну інформацію про пропозицію компанії.

Кальцинована сода, що це таке? Карбонат натрію або кальцинована сода – це натрієва сіль вугільної кислоти, має хімічну формулу Na2CO3. Вона являє собою речовину у вигляді великих або дрібних кристалів білого кольору. Кальцинована сода швидко поглинає вологу з навколишнього середовища, тому не рекомендується зберігати її у відкритих ємностях або в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Кальцинована сода зустрічається в природі у великих кількостях, часто в підземних пластах у вигляді ґрунтових розсолів або мінералів в морях і озерах. Існують різні способи отримання кальцинованої соди з хімічних сполук.

Чим відрізняється від харчової соди

Кальцинована сода відрізняється від звичної нам харчової. Головною її відмінністю є те, що кальцинована сода має більш сильну лужну реакцію – рн 11. На відміну від неї харчова сода є слабкою і має рн близько 8. Відрізняються вони і на вигляд – кальцинована більш рихла.

Зважаючи на те, що кальцинована сода більш сильна, вона частіше застосовується для очищення різних стійких забруднень. Слід пам’ятати, що вона не так безпечний, як харчова. І хоча не впливає на навколишнє середовище так агресивно, як каустична, працюючи з карбонатом натрію, потрібно дотримуватися певних правил, які забезпечать безпеку для шкіри, органів дихання та зору. Крім того, кальциновану соду заборонено приймати їжу і використовувати в процесі її приготування, тому рекомендується не зберігати разом з продуктами харчування.

Властивості і склад кальцинованої соди

Кальцинована сода – речовина, що має кристалічну структуру, зазвичай безбарвна або білого кольору. Розчини кальцинованої соди мають сильну лужну реакцію. Речовина є пожежо – і вибухобезпечним, однак по дії на людину її можна віднести до 3 класу небезпеки.

Так як така сода хімічно активна, при роботі з нею потрібно дотримуватись заходів безпеки. При попаданні на слизові, вона призводить до подразнення тканин, а також здатна викликати опік. Якщо вона потрапила в очі або на шкіру людини необхідно уражену ділянку ретельно промити. Кальцинована сода дуже добре поглинає вологу, а з’єднуючись з водою, створює розчин, який є більш агресивним. Тому робота з нею у приміщеннях з підвищеною вологістю має більший ризик.

Стандарт, який застосовується в промисловості для соди кальцинованої — ГОСТ 5100 85. Він був прийнятий ще в часи СРСР, але діє досі. Згідно нього, кальцинована сода ділитися на марку А і Б. Ці дві соди трохи відрізняються за масового вмісту деяких хімічних елементів, що дає можливість застосовувати їх в різних галузях народного господарства.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh