Здоров'я

Скільки води потрібно моїй дитині?

Кількість води, яку дитина повинна пити щодня, залежить від її віку та стану здоров’я.

Тіло дорослої людини на 60% складається з води, а у немовлят ця цифра може сягати 78%. Організм втрачає воду впродовж дня через сечу, піт і дихання. Як наслідок, зневоднення може призвести до багатьох проблем зі здоров’ям, включаючи головний біль, запаморочення, втрату свідомості, втому, запори, інфекції сечовивідних шляхів та м’язові судоми. З потеплінням погоди вкрай важливо підтримувати водний баланс і поповнювати втрачену воду.

Зазвичай дорослим і підліткам рекомендується випивати близько восьми склянок води на день (приблизно 2 літри). Маленьким дітям і деяким людям може знадобитися менше, а деяким дорослим — навіть більше. Деякі люди можуть бути не в змозі розпізнати або повідомити про те, що вони знемагають від спраги. 

У цій статті від Київської Обласної Дитячої Лікарні, ми відповімо на найпоширеніші запитання, які допоможуть батькам зрозуміти, як забезпечити дітей достатньою кількістю води.

Скільки води потрібно моїй дитині?

Кількість води, яку ваша дитина повинна пити щодня, залежить від її віку та стану здоров’я. Ось загальні показники:

– діти віком від 5 до 8 років повинні випивати щонайменше 5 склянок води на день (або понад 1180 мл на день);

– діти віком від 9 до 12 років повинні випивати щонайменше 7 склянок води на день (або понад 1600 мл на день);

– діти від 13 років і старше повинні випивати від 8 до 10 склянок на день (або понад 1900 мл на день).

Об’єм стандартної склянки становить — 235 мл.

Скільки води потрібно моєму немовляті?

Немовлята отримують всю необхідну їм рідину з грудного молока або суміші, тому їм не потрібно пити воду. Однак, якщо дитина хворіє і не їсть, можна дати їй Педіалайт або рідину, що замінює електроліти.

Якщо ви хочете дати дитині воду, то робити це можна, починаючи приблизно з шести місяців. До року давайте дитині приблизно 120 – 235 мл на день. Однак пам’ятайте, що це може знижувати її апетит і перешкоджати отриманню необхідних поживних речовин з грудного молока або суміші. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем у дитячій лікарні, перш ніж давати дитині воду, і завжди змішуйте суміш відповідно до інструкцій! Збільшення кількості води в суміші понад рекомендований рівень може призвести до водного отруєння або недостатнього набору ваги. У такому разі, необхідно негайно звернутися до дитячої поліклініки.

Як привчити дитину пити достатньо води?

Важливо переконатися, що дитина п’є воду до того, як відчує справжню спрагу. Якщо діти відчувають спрагу, це означає, що вони, ймовірно, вже зневоднені. Їм потрібно пити до того, як це станеться.

Найкращий спосіб підтримувати водний баланс дитини — привчити її постійно пити багато води протягом дня і переконатися, що саме вода, а не солодкі соки чи газовані напої, є її основним напоєм. Ви можете подати гарний приклад, якщо самі будете споживати багато води. Якщо ваші діти не люблять пити воду, тому що вона їм не смакує, спробуйте ароматизовану воду або електролітні напої.

Також важливо подумати про те, що п’ють маленькі діти під час їжі. Молоко та вода повинні бути їхніми основними напоями. Наповнюйте водою їхні стаканчики з соскою — це добре для їхніх зубів. Якщо ви даєте їм сік, розбавляйте його водою.

Полегшити процес пиття для дітей старшого віку можна завдяки використанню великої пляшки з водою, яку можна носити з собою та багаторазово поповнювати. Пограйте з ними в гру, скільки разів вони зможуть випити вміст пляшки і наповнити її протягом дня. Існують навіть пляшки, які світяться, щоб нагадувати про необхідність пити!

Якщо ви знаєте, що у вашої дитини буде особливо активний або напружений день, ви можете подати до сніданку кашу з молоком або підкріпитися напередодні за вечерею супом чи морозивом. Це допоможе зберегти водний баланс. Чудовим джерелом води можуть бути фрукти та овочі, наприклад, кавун та селера.

Вживання достатньої кількості води — одна з найкращих речей, які ваші діти можуть зробити для збереження свого здоров’я!

Чи буває забагато води?

Пити занадто багато води може бути небезпечно, хоча для більшості людей це дуже важко зробити. Перенасичення водою виникає, коли людина п’є занадто багато води, що впливає на рівень електролітів в організмі. Перенасичення водою може призвести до водного отруєння: об’єм води в організмі стає занадто великим для нирок, що може призвести до розведення електролітів в організмі. Коли натрій (сіль) стає занадто розведеним, виникає «гіпонатріємія», яка спричиняє переміщення рідини всередину клітин, що призводить до запалення та інших симптомів, навіть до смерті.

Це також стосується немовлят. У немовлят віком до шести місяців, які отримують занадто багато води, може розвинутися рідкісний, але серйозний стан, який називається «водна інтоксикація». Цей стан може викликати судоми. Найбезпечніше — давати дитині тільки грудне молоко/суміш, поки педіатр не порекомендує інше.

Як зрозуміти, що моя безмовна дитина хоче пити?

Для дітей, які не можуть повідомити про свою спрагу, важливо вести облік споживання води, частоти та кольору сечі. Сприяння розвитку звички пити воду є життєво важливим для здорового дозвілля в літній період.

Як дізнатися, чи п’є моя дитина достатньо води?

Один з найкращих способів дізнатися, чи п’є ваша дитина достатньо води, — це подивитися на її сечу. Вона повинна бути світло-жовтою або прозорою, як вода. Якщо вона темно-жовта або помаранчева, це ознака зневоднення. Насправді, незалежно від того, скільки вам років, колір сечі — чудовий спосіб дізнатися, чи п’єте ви достатньо води.

Якщо дитина дуже хоче пити, вона вже зневоднена. Зневоднення виникає, коли в організмі недостатньо рідини для підтримання нормальної життєдіяльності. Діти та немовлята мають більший ризик зневоднення, ніж дорослі, тому завжди важливо підтримувати їхній водний баланс, особливо в умовах підвищеної температури. Якщо вони постійно відчувають сильну спрагу, зверніться до лікаря, щоб визначити причину такого стану.

Симптомами легкого зневоднення є запаморочення, нудота, головний біль, темна сеча та сухість губ, язика, рота або горла. Найкраще лікування легкого зневоднення — давати дитині більше рідини, наприклад, води або пероральних регідратаційних розчинів. Також корисні напої з високим вмістом електролітів.

Симптомами важкого зневоднення у дитини можуть бути: сильна спрага (дитина п’є воду, як тільки її дають), втома, блідість, запалі очі, відсутність сечовипускання, відсутність сліз при плачі, відчуття холоду на дотик, дратівливість, сонливість, сплутаність свідомості або надмірне дихання. Це неспецифічні ознаки, які вказують на те, що вашу дитину слід якомога швидше оглянути медичному працівнику.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України