ЄС|NATO

Сінгапур вирішив докупити додаткові винищувачі п’ятого покоління F-35A. Відео

Скільки треба чекати на нові F-35A, якщо дозамовити ще вісім літаків

Сінгапур зрештою озброїться 20 літаками п’ятого покоління F-35 у двох варіантах

Джерело: Defence Express

Сінгапур вирішив докупити додаткові винищувачі п’ятого покоління F-35A до свого вже наявного замовлення на 12 літаків у версії F-35B. Як заявив очільник оборонного відомства країни доктор Нг Енг Хен, поєднання цих літаків виведе повітряний флот Сінгапуру (RSAF) у “вищу лігу”. Крім того, майбутній флот буде поступово замінювати наявні у цій країні літаки F-16C/D, що станом на сьогодні залишаються боєздатними.

Перший контракт на F-35B Сінгапур підписав ще чотири роки тому, у 2020 році, постачання цих літаків заплановане через два роки, у 2026. Водночас рішення закупити ще вісім F-35B було прийнято рік тому, у 2023. Літаки мають бути передані через п’ять років після укладення замовлення, у 2028 році, розповідають у виданні The War Zone.

Зрештою, щодо нового замовлення на вісім F-35A, то за попередніми даними, вони мають бути поставлені орієнтовно у 2030 році, тобто за шість років після угоди, що фактично сьогодні є показовою реальністю із черги на ті чи інші винищувачі, а також свою роль ймовірно відіграють проблеми і серйозні затримки, пов’язані з нагромадженням оновлень Block 4 та загальним хаосом програми.

Водночас у міноборони Сінгапуру рішення про закупівлю додаткових F-35 частково пояснюють “вікном можливостей” — мовляв, значний обсяг невиконаних контрактів зробив ціни конкурентоздатними, але водночас є ризик, що країні доведеться скасувати пріоритетність інших оборонних проєктів, щоб покрити витрати на F-35A. “Але ми провели розрахунки і вважаємо, що зараз найкращий час для розміщення замовлення на F-35”, — відзначив Нг.

Закупівля додаткових F-35A є також частиною збільшення інвестицій країни у власні збройні сили на 2,5% у 2024-2025 роках — вони мають сягнути близько 15 млрд доларів. Скільки Сінгапур витратить на закупівлю восьми F-35A невідомо, але суто теоретично йдеться про суму у декілька мільярдів доларів.

Раніше Defense Express на прикладі Чехії розповідав, а скільки часу потрібно, щоб оформити угоду на літаки п’ятого покоління F-35 і скільки можна на них чекати.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України