Як виглядають оцінки по можливостям росіян виготовляти нові та модернізувати старі танки для війни проти України
За підсумками минулого 2024 року “Уралвагонзавод” міг передати армії РФ близько 200 танків типів Т-72Б та Т-72Б1, які були модернізовані до стандарту Т-72Б3, і також – від 60 до 80 нових танків Т-90М “Прорыв” та певну кількість БМПТ “Терминатор”.
Джерело: Defence Express
Про це пише польське видання Defence24 з посиланням на дані, які наводить дослідник бронетанкової тематики Андрій Тарасенко на своєму в профілі у Twitter.
Автори публікації при цьому підкреслюють, що наведена вище кількість у 200 модернізованих та орієнтовно 60-80 нових ОБТ явно мала, щоб покрити наявні втрати російських окупаційних військ у 3700 танків, котрі були втрачені за понад 2 роки повномасштабної війни проти України.
Крім того, росіяни поступово вичерпують можливості поповнювати парк своєї бронетанкової техніки за рахунок розконсервації старих Т-72 на базах зберігання.
При цьому також неясним є те, який прогрес має РФ у своєму намірі відновити серійне виробництво танків Т-80, котрий був заявлений ще восени 2023 року. Але при цьому є дані, що російський ВПК начебто таки зумів відновити виробництво газотурбінних двигунів до Т-80.
Російські Т-80БВМ, ілюстративне фото з відкритих джерел
Від Defense Express хочемо наголосити на таких моментах. Для початку тут маємо наочну ілюстрацію, як можливості РФ по виробництву нових та модернізації наявних танків можуть оцінювати в Польщі, над якою нависає тінь російської військової загрози.
Ну й окрім того, оцінка можливостей саме по показникам роботи “Уралвагонзаводу” є цілком слушною, оскільки тут мова про найбільше підприємство бронетанкової галузі зокрема та російського ВПК вцілому; за публічними даними, штат “УВЗ” складає взагалі 12 тисяч працівників.
Раніше ми також писали про одну доволі показову заяву рашистів про те, що вони начебто за 4 тижні відновили Т-90М “Прорыв” після влучання 26 дронів, бо ці слова можуть багато чого говорити про механізм “приписок” в російській статистиці по випуску зброї.
Пошкоджений Т-90М “Прорыв” армії РФ, що став “донором запчастин”, липень 2023 року, фото ілюстративне, джерело – twitter-профіль Naalsio