Здоров'я

Скільки ваги можна скинути за місяць без шкоди для здоров’я

Як худнути так, щоб потім не поправитися ще більше?

Ми нерідко починаємо процес схуднення різко «з понеділка», бажаючи якомога швидше побачити результат. І це загрожує тим, що після марафону кілограми не тільки повертаються, але і ще приводить з собою «друзів». Як правильно худнути без неприємних побічних ефектів для здоров’я, розповідають фахівці по боротьбі із зайвою вагою.

 

— Ваша швидкість схуднення індивідуальна і залежить від декількох факторів, — каже дієтолог Лорен Слейтон, MS, RD, засновник Foodtrainers в Нью-Йорку. — Для початку визначте, яка ваша так звана здорова вага. Це та, які була у вас в благополучні часи, коли ви відчували себе найкраще. У різних людей різна здорова вага. Не треба прагнути до вигаданим ідеалам, треба прагнути відновити свою особисту здорову вагу. І друге — не орієнтуйтеся на швидкість схуднення в інших. Худніть в своєму темпі. У нас к кожного свій метаболізм і гормональний фон. Чоловіки, наприклад, завжди худнуть швидше за жінок.

За словами Керолайн Аповян, MD, директора Центру харчування і контролю ваги у Бостонському медичному центрі, сувора правда схуднення полягає в тому, що як тільки ви починаєте скорочувати споживання калорій, тіло починає думати, що голодує, включає режим економії енергії і викликає посилення апетит. Втрата ваги сильно залежить від того, що ви їли раніше. Якщо у вашому раціоні було багато фастфуду і оброблених вуглеводів, то в перший тиждень відмови від них ви відразу ж втратите багато кілограмів, але це піде не жир, а вода, яка утримувалася в організмі з-за неправильного харчування. Тому не варто очікувати такого ж стрімкого зниження ваги, як у перші тижню. У іншому місяці процес піде набагато повільніше.

Не потрібно поспішати знизити вагу. Швидке схуднення може означати, що ви не спалюєте жир, а м’язки. А зменшення м’язової маси знижує метаболізм, і з цієї причини варто перейти до звичайного режиму харчування, як кілограми відразу повернутися.

 

Так який самий нормальний режим втрати ваги?

— Звичайно, все індивідуально, і у кожної людини своя особиста комфортна для його організму швидкість. — кажуть дієтологи. — В середньому, найздоровіше для організму — 2,3 — 2,5 кілограми в місяць. Тому не треба мріяти, мовляв, влізу в ті плаття або джинси до призначеного терміну. Краще повільно, але впевнено йти до своєї мети.

Що ж стосується людей, у яких цілком нормальну вагу, але потрібно скинути пару-трійку кілограмів з естетичних міркувань, то їм дієтологи радять взагалі не звертати уваги на ваги, а сконцентруватися на покращення роботи м’язової маси. Більше займатися спортом, він покращує метаболізм, і жир йде природних шляхом без особливого зміни харчування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України