ЄС|NATO

Фінляндія хоче збільшити свій парк південнокорейських САУ K9 Thunder до 96 одиниць

Скільки коштує придбати південнокорейські вживані САУ на прикладі Фінляндії

Фінляндія вирішила скористатися опцією посилити свою армію більшою кількістю південнокорейських САУ – міністр оборони країни Антті Кайкконен погодив закупівлю 38 вживаних самохідних артилерійських установок K9 Thunder у Південної Кореї.

Відзначається, що закупівля САУ фінансується з додаткового бюджету, що передбачений передусім для швидкого придбання зброї – загальна сума закупівлі становить 134 млн євро. Інші подробиці не повідомляються.

За грубими підрахунками (бо варто також враховувати, що у суму контракту, окрім самої САУ, також входять й супутні послуги та запасні частини) одна вживана САУ K9 Thunder обійдеться орієнтовно у понад 3,5 млн євро.

Скільки коштує придбати південнокорейські вживані САУ на прикладі Фінляндії

Фінська K9 Thunder

Також варто нагадати, що ще у лютому 2017 року фінське міноборони уклало контракт з Південною Кореєю на постачання 48 155-мм САУ К9 Thunder з наявності армії Південної Кореї.

Водночас контракт також передбачав опціон на закупівлю ще 48 південнокорейських САУ, чим Фінляндія успішно скористалася – у жовтні 2021 року “докупили” ще 10 САУ, і зараз – ще 38.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України