ЄС|NATO

В Британії повідомили про те скільки триває підготовка операторів та техніків ударного БПЛА Protector

Скільки часу необхідно для того, щоб опанувати ударний БПЛА MQ-9 Reaper

У повітряних силах Британії розкрили скільки триває підготовка операторів та техніків ударного БПЛА Protector RG Mk 1, який є варіацією MQ-9B​ Reaper​

Джерело: Defence Express

Повітряні сили Великої Британії повідомили про початок навчання чергової, вже другої, групи операторів та техніків, які будуть експлуатувати ударно-розвідувальний дрон Protector RG Mk 1, який є варіацією MQ-9B Reaper від General Atomics.

Відповідно до повідомлення курс, який включатиме теоретичну та практичну частину розрахований на 14 тижнів, тобто 3,5 місяця.

Скільки часу необхідно для того, щоб опанувати ударний БПЛА MQ-9 Reaper

Саме такий термін передбачений для повного опанування нового БПЛА. Хоча британські повітряні сили й мають досвід експлуатації Reaper, яких загалом у строю трохи більше 10, а

ле курс проходили льотчики та техніки з відновленої 31-ї ескадрильї. До розформування у 2019 році вона літала на Tornado GR4 та була відновлена лише у 2023 році вже як підрозділ безпілотних систем.

Нагадаємо, що загалом Велика Британія ще у 2016 році уклала попередній контракт на розробку Protector RG Mk 1 з оголошеною вартістю контракту у 100 млн фунтів. Попри те, що фігурувала саме розробка, але по суті цей дрон є варіацією MQ-9B Reaper з урахування вимог Великої Британії та залученням понад 200 британських компаній до його виробництва.

Protector RG Mk 1
Protector RG Mk 1

 

Тверде ж замовлення було укладено на три БПЛА та три станції управління у 2020 році з цінником 65 млн фунтів, а згодом розширено на ще 13 машин у 2021 році за ще 195 млн фунтів.

Таким чином 16 Protector RG Mk 1 обійшлись Лондону у 260 млн фунтів, або приблизно 359 млн доларів. Це по 22,4 млн доларів за один дрон, без урахування витрат на доопрацювання, або по 31 млн доларів, якщо рахувати з ними. Перший дрон був виготовлений у жовтні 2022 року, а переданий у 2023 році.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України