Скарб вікінгів розповів про сталінську політику Альфреда Великого

У Британському музеї публіці представили величезний скарб з монетами IX століття. Зображення на монетах розповіли про те, що Альфред Великий насправді був союзником короля Мерсії Келвульфа II — якого потім затаврував як зрадника і стер з історичної пам’яті. Про відкриття повідомляє The Guardian.

 

Скарб був закопаний на території нинішнього Оксфордшира в 870-ті роки: по всій видимості, багатий вікінг з місцевих поспішав сховати свої скарби, побоюючись зміни влади після перемоги Альфреда над Великою язичницької армією вікінгів в битві при Этиндуні (878-й рік).

Знайшов скарб шукач скарбів-ентузіаст Джим Мезер (Jim Mather) в жовтні 2015 року на полях в околицях міста Уотлингтон. Скарб включає: срібні кільця, браслети, зливки 186 монет.

На десятці монет зустрічається одне і те ж стилізоване зображення двох римських імператорів (покликаний позначати обох англо-саксонських правителів). На деяких монетах вибито ім’я Альфреда, на інших — Келвульфа. Королі були союзниками в боротьбі з вікінгами. Більше того, знайдені монети викарбувані в різних майстернях у різні роки, тобто мова йде не про короткочасний тактичний союз, як раніше думали історики.

Келвульф II керував Мерсією близько п’яти років, після чого його ім’я зникає з історичних документів. Про це правителя знають тільки за хроніками, написаним при дворі Альфреда, де його називають «нерозумним королівським таном» і «маріонеткою вікінгів».

«Це не випадково. Був союз двох політичних груп, який через кілька років розпався — а один з партнерів зник без сліду. Через 15 років при дворі Альфреда пишуть літописи події, де Келвульф показаний як нічого не значуща фігура. Келвульфа стерли з історії, коли він перестав бути зручним союзником. Альфред ж залишився в історії як єдиний спаситель Англії від вікінгів», — розповів історик Гарет Вільямс (Gareth Williams).

Альфред, або Ельфред, (849-899) правив Уессексом в 871-899 роках. Єдиний англійський правитель, що носив титул Великий. Він згуртував навколо себе значну частину Англії і зробив таким чином важливий крок до створення англійської держави (на основі безлічі саксонських королівств).

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh