Техно

Скарб вікінгів розповів про сталінську політику Альфреда Великого

У Британському музеї публіці представили величезний скарб з монетами IX століття. Зображення на монетах розповіли про те, що Альфред Великий насправді був союзником короля Мерсії Келвульфа II — якого потім затаврував як зрадника і стер з історичної пам’яті. Про відкриття повідомляє The Guardian.

 

Скарб був закопаний на території нинішнього Оксфордшира в 870-ті роки: по всій видимості, багатий вікінг з місцевих поспішав сховати свої скарби, побоюючись зміни влади після перемоги Альфреда над Великою язичницької армією вікінгів в битві при Этиндуні (878-й рік).

Знайшов скарб шукач скарбів-ентузіаст Джим Мезер (Jim Mather) в жовтні 2015 року на полях в околицях міста Уотлингтон. Скарб включає: срібні кільця, браслети, зливки 186 монет.

На десятці монет зустрічається одне і те ж стилізоване зображення двох римських імператорів (покликаний позначати обох англо-саксонських правителів). На деяких монетах вибито ім’я Альфреда, на інших — Келвульфа. Королі були союзниками в боротьбі з вікінгами. Більше того, знайдені монети викарбувані в різних майстернях у різні роки, тобто мова йде не про короткочасний тактичний союз, як раніше думали історики.

Келвульф II керував Мерсією близько п’яти років, після чого його ім’я зникає з історичних документів. Про це правителя знають тільки за хроніками, написаним при дворі Альфреда, де його називають «нерозумним королівським таном» і «маріонеткою вікінгів».

«Це не випадково. Був союз двох політичних груп, який через кілька років розпався — а один з партнерів зник без сліду. Через 15 років при дворі Альфреда пишуть літописи події, де Келвульф показаний як нічого не значуща фігура. Келвульфа стерли з історії, коли він перестав бути зручним союзником. Альфред ж залишився в історії як єдиний спаситель Англії від вікінгів», — розповів історик Гарет Вільямс (Gareth Williams).

Альфред, або Ельфред, (849-899) правив Уессексом в 871-899 роках. Єдиний англійський правитель, що носив титул Великий. Він згуртував навколо себе значну частину Англії і зробив таким чином важливий крок до створення англійської держави (на основі безлічі саксонських королівств).

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.