Політика

Скандал у Львові: російська опозиція провела форум, місцева влада про це не знала

23 травня у Львові відбувся форум російської опозиції на підтримку України. Мер Андрій Садовий пізно про це дізнався і туту ж звернувся до правоохоронців.

Цікаво, що на форумі виступив представник Офісу президента, а сам захід було підтримано ГУР, пише ТСН.ua.

Про проведення “Форуму вільної Росії” 23 травня стало відомо від співорганізатора, екс-депутата держдуми РФ Ілля Пономарьова. Він написав у Мережі, що захід відбувся за участю представників української влади та російських добровольчих батальйонів, які воюють на боці України.

Тут зібралися російський опозиціонер Марк Фейгін, лікар-травматолог із Москви, який допомагає українським військовим, Андрій Волна. З українського боку – радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

Телеграм-канал Astra повідомив, що форум був організований благодійною організацією “Фонд 24.02”. Її створили дружини бійців легіону “Свобода Росії”, які воюють у складі ЗСУ проти окупантів. У телеграм-каналі організації зазначено, що “Фонд 24.02” було зареєстровано 6 квітня 2023 року, він діє відповідно до Конституції України та законодавства держави.

Повідомляється, що учасники форуму ухвалили постанову антипутінського та антивоєнного змісту. Зокрема, вони підтримали запропоновану президентом Володимиром Зеленським формулу миру, покарання воєнних злочинців і справедливе відшкодування збитків, завданих Україні воєнними діями, а також закликали до повалення путінського режиму.

Реакція влади Львова на форум російської опозиції

Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що нічого не знав про проведення форуму, і що звернувся у зв’язку з цим до правоохоронців.

“Пишуть, що у Львові сьогодні працює форум якоїсь російської опозиції. Учасники нібито Ходорковський, Каспаров, Фейгін, Шендерович та інші прізвища, мені не дуже відомі. Хто знає, це якийсь жарт? Запит у відповідні органи вже відправив”, – написав Садовий у Мережі 23 травня.

Не знали про форум російської опозиції і у Львівській ОВА та навіть у СБУ Львівської області. Про це повідомило місцеве видання Zahid.net із посиланням на відповіді цих органів на запити журналістів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України