Економіка

МВФ: Ситуація у світовій економіці краща за прогнози

Ситуація у світовій економіці не настільки погана, як очікувалося кілька місяців тому, але це не означає, що вона перебуває в хорошому стані

Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

«Інфляція, здається, почала рухатися у правильному напрямі, тобто знижуватися, особливо це стосується базової інфляції», – сказала Георгієва.

Вона зауважила, що позитивним чинником для світової економіки також є зняття карантинних обмежень у Китаї, яке має підтримати глобальне зростання.

«Згадаймо, що в 2022 році темпи збільшення ВВП КНР уперше за 40 років були нижчими від середньосвітового рівня», – сказала вона.

Тепер, коли китайська економіка відкривається, МВФ очікує, що темпи її зростання цього року знову перевищать середньосвітовий рівень.

«Ми прогнозуємо підвищення глобального ВВП на 2,7% у 2023 році – цей прогноз може бути дещо скоригований найближчими днями. Ми очікуємо на підвищення китайської економіки цього року на 4,4%», – заявила Георгієва.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України