Окрім встановлення системи Volcano на вертоліт та на вантажівку, є ще один варіант, який об’єктивно є в поточних реаліях війни найбільш ефективним
Джерело: Defence Express
Серед переданих від США до України протипіхотних мін та систем дистанційного мінування цілком може бути не лише 155-мм артилерійські ADAM та “чарівна валізка” M131 MOPMS, а й значно новіша система M136 Volcano.
Це універсальна система з точки зору засобу переміщення, бо існують три варіанти її виконання. Але сама суть залишається незмінною. Сама система складається зі стандартного контейнеру із мінами (M87 Mine Canister), кожен з яких заповнений 6 мінами: 1 протипіхотна та 5 протитанкових аналогічних, які взяті з авіаційної системи мінування у вигляді бомби CBU-89 GATOR касетного типу.
Протипіхотна міна BLU-92/B забезпечує кругову дію на відстані до 12 метрів (абсолютна гарантована зона ураження до 6 метрів), з активацією за рахунок розтяжок та сейсмічного сенсора, який реагує на кроки людини з відстані 3-4 метри.
Ці протипіхотні міни можуть бути розраховані на дію протягом 4 чи 48 годин, або до 15 діб, після чого самоліквідуються, або дезактивуються. Протитанкова міна BLU-91/B аналогічна за формою та габаритами, строками життя, але має магнітний сенсор й вибухає під бронетехнікою чи автотранспортом.
Протипіхотна міна BLU-92/B
Також у систему Volcano входять кріплення для контейнерів з мінами, а також система їх запуску Dispensing Control Unit (DCU). За допомогою пульту управлінні оператор системи налаштовує темп вистрілювання мін, що дозволяє регулювати щільність створення мінного поля, а також встановлює строк дезактивації мін.
А особливістю системи є її універсальність щодо носія. Зокрема цю систему можливо встановити на вертоліт за рахунок розміщення системи по бортах гелікоптера, загалом до 960 мін за один виліт.
Також існує і наземна версія, яку в армії США встановлюють на вантажівку з аналогічною кількістю мін. До речі 960 покладених на ґрунт протитанкових та протипіхотних мін дозволяють створювати мінне поле довжиною до 1100 метрів та шириною до 120 метрів (по 60 на один бік).
Але для українських реалій обидві ці системи доволі спірні з точки зору ефективності. Зрештою використання вертольотів, які мають прямо перед противником встановлювати міни – це про трохи іншу війну з абсолютною перевагою у небі. Як і “засіювання” з автомобіля у концепції маневрової війни.
Саме тому об’єктивно найбільш ефективною для українських реалій може бути переносна система Volcano.
Вона використовує ті самі контейнери M87, але вони вистрілюються з переносної пускової. Вона забезпечує постановку до 24 мін навколо себе.
Така система, у випадку встановлення, наприклад, перед опорним пунктом, дозволяє самим бійцям поставити міни без потреби викликати засоби старшого начальника. При цьому вона дійсно доволі мобільна і, як здається, максимально якісно відповідає поточним реаліям на полі бою.