Єпископ з Сирії зібрав кілька мільйонів доларів для викупу 226 ассирійських християн, які в лютому 2015 року були взяті в заручники бойовиками терористичного угрупування “Ісламська держава” під час християнських погромів, що сталися одночасно в 35 поселеннях вздовж річки Хабур на північному сході Сирії.
Близько 250 християн, в тому числі жінки і діти, були взяті в заручники. Чотири людини тоді були вбиті, пізніше бойовики опублікували відео страти ще трьох заручників.
ІДІЛ відразу ж зажадала за полонених викуп. Спочатку за їх звільнення просили 23 млн. доларів. Але потім сума знизилася вдвічі.
Як пише The Independent, бойовики послали одного із заручників до сирійського єпископа Мара Афрам Атнейлу в місті Хасеке. Вони передали умови: свобода перших 17 бранців може бути викуплена – по 50 тис. доларів за кожного християнина.
Протягом трьох днів єпископ радився зі своїми колегами з інших країн і в підсумку прийняв рішення прийняти цю угоду.
“Ви дивіться на це з точки зору моральності, я це розумію. Якщо ми даємо їм гроші, значить, ми фінансуємо їх і завдяки цим грошам вони продовжать убивати … – каже Анеки Ніссан, який допомагав єпископу збирати пожертви в Канаді. – Але нас мало і ми повинні допомагати один одному”.
Оператор і сценарист Саргон Сааді, який проживає в Каліфорнії, розповів, що зібрати більше 11 млн. доларів за такий короткий термін для діаспор ассирійських християн було зовсім не просто, враховуючи, що таке міроприємство надзвичайно небезпечне – фінансування терористичних організацій в багатьох країнах карається максимальними термінами ув’язнення.
“У ассірійців немає армії, якихось спецпідрозділів, тому наш єдиний важіль тиску – гроші”, – сказав Сааді.
Інформація про збір коштів для викупу заручників поширювалася через соціальні мережі.
У Німеччині ассірієць-підприємець Чарлі Кенун переконав уряд прийняти в країні декількох звільнених заручників і почав збір коштів для викупу решти ув’язнених. У Великобританії ассірійський бізнесмен Енді Дарма також зібрав пожертви для своїх одновірців.
26 травня цього року в результаті вжитих зусиль були звільнені дві жінки. 16 червня бойовики звільнили юнака. 11 серпня з полону було відпущено 22 людини.
Останні 43 заручники, як зазначає AP, були відпущені 22 лютого 2016 року. Точна сума викупу не розголошується.
Нагадаємо, в грудні 2015 року Організація Об’єднаних Націй прийняла резолюцію про боротьбу з фінансуванням ІДІЛ, в якій зазначалося, що кошти, одержувані в якості викупу за заручників, давно стали одним з основних джерел фінансування цієї терористичної організації. Тому ООН закликала уряди всіх країн світу “запобігати викраденню і захопленню заручників членами терористичних груп, а також забезпечувати звільнення заручників без сплати викупу і без будь-яких політичних поступок”.
Джерело: