ЄС|NATO

Сі Цзіньпін у Європі спробував вбити клин між ЄС і США, – Bloomberg

“Голова Сі” побував із візитами в Європі. Мабуть, його метою було розколоти союзників, простіше кажучи, нацькувати один на одного США і Євросоюз.

Видання Bloomberg пише, що візит Сі Цзіньпіна до Франції мало приніс Китаю користі. А ось поїздка до дружніх Кремлю Сербії та Угорщини вдалася.

“Хоча Сі говорив про необхідність уникнути нової холодної війни, його дипломатія відродила розбіжності минулої війни, нацькувавши Схід Європи на Захід”, – пишуть журналісти.

Макрон сподівався переконати товариша Сі вплинути на Путіна, щоб покласти край війні Росії проти України. Судячи з усього, Макрон не досяг успіху.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн також наголосила на екзистенціальному характері війни, але Сі Цзіньпін огризнувся – зажадав не критикувати Китай через війну в Україні.

Bloomberg пише, що Сі міг сподіватися вбити клин між США і Євросоюзом, але навряд чи йому це вдалося. Урсула фон дер Ляєн пізніше сказала, що ЄС готовий використовувати всі доступні інструменти, щоб дати відсіч несправедливій торговельній практиці Китаю.

В Угорщині Сі Цзіньпін оголосив про нові інвестиції в країну. При цьому всіляко демонстрував, що Угорщина – це модель відносин Європейського Союзу з Китаєм.

Видання зазначає, що Орбан розтринькав допомогу ЄС, Угорщині бракує фінансування, тому Будапешт намагається у будь-який спосіб знайти нові стимули для своєї економіки.

За словами глави МЗС Угорщини Петера Сійярто, серед підписаних угод із Китаєм – гроші на дорогу модернізацію старої залізничної мережі країни і будівництво давно відкладеного сполучення між аеропортом Будапешта і центром столиці. Угорщина також буде прагнути до поглиблення співпраці з Huawei для просування цифровізації в країні.

При цьому журналісти уточнюють, що це не перша спроба Китаю розколоти ЄС. У 2012 році Пекін створив механізм для зміцнення зв’язків із 16 країнами Центральної та Східної Європи, але згодом ця ініціатива занепала.

Лідер Китаю не виступив із засудженням Росії, а навпаки, поглибив зв’язки між країнами після вторгнення РФ в Україну. Однак Сі Цзіньпін виступає за якнайшвидше закінчення війни і для цього Китай придумав свій “мирний план”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України