ЄС|NATO

Швейцарія готова фінансувати Україну 12 років: скільки грошей виділять

Федеральна рада Швейцарії ухвалила рішення про виділення Україні до 2036 року на відновлення 5 мільярдів швейцарських франків (понад 5,4 млрд доларів США).

“Протягом наступних дванадцяти років Федеральна рада має намір посилити підтримку відновлення в Україні та сприяти співпраці з приватним сектором. До 2036 року на ці цілі планується витратити 5 мільярдів швейцарських франків”, – йдеться у заяві швейцарського уряду.

Зазначається, що близько 1,5 мільярда франків (1,6 млрд. доларів) планують виділити з бюджету міжнародного співробітництва до 2028 року. У період 2029-2036 років Федеральна рада також має намір вивчити інші джерела, з яких можна отримати решту 3,5 мільярда франків (3,8 млрд доларів).

В уряді Швейцарії наголошують, що кошти, необхідні для відновлення України, оцінюються у 486 мільярдів доларів (близько 440 мільярдів швейцарських франків). Швейцарія вже підтримує проекти, спрямовані на відновлення доріг, зруйнованої інфраструктури в енергетиці та охороні здоров’я.

Швейцарія вже витратила близько 3 мільярдів франків на вказані заходи. Приблизно 425 мільйонів швейцарських франків було взято з бюджету міжнародного співробітництва, а решту витратив Державний секретаріат з питань міграції на прийом та підтримку людей зі статусом захисту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України