Економіка

Швеція впроваджує багаторічну програму підтримки для цивільного сектору України

Уряд Швеції планує запровадити багаторічну програму підтримки для цивільного сектору, подібну до тієї, яка вже працює на рівні співпраці в оборонній галузі. Це було озвучено під час зустрічі Віцепрем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби зі Спеціальним уповноваженим Швеції з питань відбудови, бізнесу та розвитку України Ульріком Тідестрьомом та  Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні Мартіном Обергом.

На початку жовтня сторони проводоли перемовини в рамках Української Платформи Донорів (UDP) у Римі. Мінрозвитку засвідчувало пріоритети діяльності, а саме: відновлення, формування житлової політики для внутрішньо переміщених осіб, регіональний розвиток та інфраструктура. Саме за цими напрямками продовжується двостороння співпраця зі Швецією.

Швеція впроваджує багаторічну програму підтримки для цивільного сектору України

Олексій Кулеба представив іноземним партнерам команду Міністерства та наголосив, що кадрові рішення дуже важливі для успішної співпраці.

“Вдячний народу і уряду Швеції за всебічну підтримку та допомогу нашій країні. Окрім продовження реалізації наших спільних проєктів, наразі маємо велике завдання – стале проходження опалювального сезону. Активно працюємо над спорудженням об’єктів захисту енергетичної інфраструктури другого і третього рівня. Серед головних пріоритетів – відновлення систем водопостачання, зокрема, у місті Миколаєві та Миколаївській області.  Не менш важливим є забезпечення логістики, тому велику увагу приділяємо відбудові мостів та доріг.

Пріоритетним завданням Міністерства також є формування житлової політики для внутрішньо переміщених осіб. Щодо регіональної політики порядок денний залишається незмінним – продовжуємо впроваджувати реформу децентралізації”, – наголосив він.

Водночас Олексій Кулеба зазначив, що у співпраці міжнародних партнерів з громадами, важливо координувати роботу з Міністерством, з метою уникнення дисбалансу, або ж дублювання проєктів в регіонах.

Також Віцепрем’єр-міністр з відновлення України запросив Спеціального уповноваженого  Ульріка Тідестрьома долучитися до Консультативної групи, сформованої при Агентсві відновлення, аби разом з іншими міжнародними партнерами координувати діяльність та здійснювати моніторинг фінансової і технічної донорської допомоги. Група сприятиме більш ефективному використанню ресурсів та реалізації проєктів.

Зі свого боку Посол Швеції в Україні Мартін Оберг зазначив, що левова частка  міжнародної допомоги Швеції надається саме Україні.

Швеція впроваджує багаторічну програму підтримки для цивільного сектору України

“Наразі ця допомога становить 10% бюджету країни. Ми виділяємо кошти на військові потреби, а також надаємо допомогу цивільному сектору. Це і гуманітарна допомога, і проєкти  відбудови інфраструктури. Також маємо сформовану стратегію фінансової допомоги для України, де пріоритетним є напрямок енегретики”, – сказав Посол.

За словами Спеціального уповноваженого Швеції з питань відбудови, бізнесу та розвитку України Ульріка Тідестрьома,Швеція готує нові програми підтримки для України.

“Ми будемо запроваджувати багаторічну програму підтримки для цивільного сектору України. Аналогічна вже працює для військового сектору. Після схвалення шведського парламенту, плануємо збільшити суму допомоги громадянському сектору. Для нас важливо мати можливість швидко реагувати на потреби України, які постійно зростають в умовах війни. Завдання нашого уряду – підтримувати український бізнес. Працюємо над розробкою інструментарію, який допоможе шведським підприємцям без перешкод працювати з українським бізнесом. Також заохочуємо шведских підприємців імпортувати товари з України, задля підтримки української економіки Особливо це стосується тих компаній, які не готові робити значні інвестиції”, – підкреслив Ульрік Тідестрьом.

Очільник Держагентства відновлення та розвитку інфраструкутри України Сергій Сухомлин виділив головні пріоритети і завдання, які стоять перед Агентством. Перш за все, це будівництво захисних споруд на енергетичних об’єктах, будівництво соціального житла в регіонах, критична інфраструктура та будівництво водогону в Миколаївській області. Також Агентством наразі впроваджуються проєкти з облаштування громад сонячними електростанціями. Паралельно з цим в Агентстві будуть проведені організаційні зміни, які сприятимуть більшій прозорості у його роботі.

Швеція впроваджує багаторічну програму підтримки для цивільного сектору України

“Одним з ключових напрямів діяльності Міністерства є регіональна політика. На наступний рік заплановані суттєві зміни на законодавчому рівні стосовно нагляду за законністю рішень в органах місцевого самоврядування, повноважень органів місцевого самоврядування та органів державної виконавчої влади. Крім того, ведеться робота над підвищенням рівня спроможності громад, особливо у прифронтових регіонах. Швеція має значний досвід у питаннях децентралізації та проведенні фіскальної реформи, тому ми зацікавлені у масштабуванні цього напрямку”, – наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін.

Заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська висловила побажання щодо розвитку шведсько-українського проєкту технічної допомоги “Підтримка децентралізації в Україні”, який реалізовує компанія SALAR з погляду його переходу в більш практичну площину діяльності.

“Наразі територіальні громади потребують допомоги у розробці містобудівної документації. Це прикладний інструмент для розумного планування відновлення і відбудови. Лише після цього ми зможемо говорити про те, що допомога для громад всебічна, що сприятиме їх фізичному відновленню. Тут стане у нагоді величезний практичний досвід Швеції у цьому питанні.  Також у  SALAR є спільна з Фондом держмайна ініціатива, щодо створення окремих реєстрів об’єктів комунальної та державної власності. Зі свого боку, ми також хотіли б долучитися до її реалізації”, – сказала вона.

Швеція впроваджує багаторічну програму підтримки для цивільного сектору України

Заступниця Міністра розвитку громад та територій України Марина Денисюк наголосила на важливості координації спільних проєктів технічної допомоги та визначення нових пріоритетів співпраці. Зокрема, у рамках Реформи публічних інвестицій та залучення приватного капіталу до відновлення найбільш уражених війною громад та регіонів.

“Пріоритетним є участь приватного сектору у проєктах відновлення. Зокрема і через комунікаційну платформу  для бізнесу, яка координується Міністерством. Ініціатива покликана посилити взаємодію міжнародного та українського бізнесу у процесі відбудови України. Ця платформа є ефективним інструментом, який допоможе шведським компаніям краще орієнтуватися в актуальних потребах і можливостях України”, – сказала вона.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України