Виконавча служба відкриває виконавче провадження, і перший крок виконавця — пошук коштів на банківських рахунках боржника. Ці рахунки будуть негайно арештовані, про що буде повідомлено через “Дію”.
Якщо кошти не знайдено, виконавець арештує рухоме та нерухоме майно боржника. Після цього переоформити або продати його буде неможливо до повного виконання зобов’язань.
Якщо пройшло 15 днів і штраф не сплачено, його передають до виконавчої служби для примусового стягнення, що збільшує суму до 34 тисяч гривень. Додайте 10% виконавчого збору та інші витрати, і загальна сума складе 37,5 тисяч гривень, пояснює Тетяна Омелькіна.
Варто зазначити, що виконавча служба може продати нерухоме майно лише у випадку, якщо боржник не має рухомого майна, тобто транспортних засобів, а сума заборгованості перевищує 20 мінімальних зарплат, що у 2024 році становить 160 тисяч гривень. У разі досягнення такої суми під арешт потрапить і житло боржника.
Штрафи не будуть автоматичними, і на їх оскарження дається лише 10 днів
Українці, які не оновили військово-облікові дані, не отримають штрафи автоматично. Їх можуть накласти протягом трьох місяців до одного року з моменту виявлення або вчинення адміністративного правопорушення. Важливо пам’ятати, що розмір штрафу за порушення військового обліку становить від 17 500 до 25 000 гривень.
На оскарження штрафу громадяни мають лише 10 днів від моменту винесення адміністративної постанови ТЦК.
Потрібно уважно стежити за часом появи документа, оскільки під час розгляду справи про адміністративне правопорушення ТЦК не може накласти повторний штраф.