Новини з Австрії

Штраф 3600 євро: в Австрії з лютого ввели обов’язкову вакцинацію проти коронавірусу

Національна рада переважною більшістю голосів ухвалила закон про обов'язкову вакцинацію

Один із найсуперечливіших заходів за останні десятиліття був прийнятий Національною радою Австрії явною більшістю голосів у четвер 20 січня

При голосуванні 137 депутатів проголосували за і лише 33 проти. Коаліція погодилася одноголосно, окремі члени SPÖ та NEOS проголосували проти. Усі присутні депутати від FPÖ проголосували проти обов’язкової вакцинації. Вільний депутат Філіпа Штрахе також схвалила закон. Раніше у парламенті велися спекотні дебати, а протести також проходили перед Хофбургом та у центрі Відня.

Загальна вимога обов’язкової вакцинації проти коронавірусу в Австрії була предметом інтенсивних дискусій із листопада.

Понад 100 000 заяв на сайті парламенту (зазвичай їх максимум кілька сотень) говорять самі за себе – обов’язкова вакцинація не залишає австрійців байдужими. Проте, всі експерти антикризової команди GECKO вже висловилися за введення цього заходу вже на початку січня.

“На наш погляд, обов’язкова вакцинація необхідна”, – наголосив канцлер Карл Нехаммер (ÖVP).

Зобов’язання має означати лише запобігання “подальшому обмеженню нашої свободи” локдаунами та іншими заходами.

Порушені обіцянки про те, що не буде жодних спільних зобов’язань щодо вакцинації, стали “ударом у серцем їхнього авторитету” – так лідер FPÖ Герберт Кікль знову кинув виклик уряду в четвер. На його думку, закон прокладає шлях до тоталітаризму, йдеться про “запровадження санітарного комунізму”. “Він гордий бути головою клубу єдиної фракції, яка не бере участі в цьому божевіллі”, – сказав Кікль і пообіцяв, що порушить закон і залишиться невакцинованим.

Бос фракції Зелених Зігрід Маурер парирувала: “Ганьба вам! Вакцинація – це тріумф науки проти заперечення фактів та конспірології”. Поведінка партії Свободи “абсолютно цинічна”, оскільки саме її політика винна в низькому рівні вакцинації.

“Обов’язкова вакцинація проти коронавірусу, якої ніхто з нас не хотів, на жаль, стала необхідною”, тому що уряд не зміг мобілізувати достатню кількість людей для вакцинації, сказала голова SPÖ Памела Ренді-Вагнер. Це “рятувальний вихід” із постійних обмежень громадянських свобод.

Лідер NEOS Беата Майнл-Райзінгер заявила, що зараз усіх об’єднує “загальна втома”, останні два роки були вкрай виснажливими, тому важливо нарешті покінчити з цими часами. Ніколи більше не повинно бути обмежень свободи, як це було за минулих локдаунів.

Міністр охорони здоров’я Вольфганг Мюкштейн (Зелені) знову виступив проти хибних заяв про вакцинацію та спробував розвіяти сумніви: “Усі дані свідчать про те, що всі доступні в Австрії препарати безпечні”.

Закон набуде чинності на початку лютого, а початковий етап без штрафів заплановано до середини березня

3 лютого за закон проголосує Рада Федерації, але і тут закон може бути прийнятий простою більшістю бірюзово-зелених федеральних депутатів.

Особи старші 18 років, які проживають в Австрії за основним або додатковим місцем проживання (також повинні бути зареєстровані особи, які забезпечують цілодобовий догляд або щотижня приїжджають на роботу), незабаром повинні будуть пройти вакцинацію від Covid-19 однією з схвалених вакцин (за винятком Sputnik V та (Sinovac), під загрозою штрафу до 3600 євро.

Винятки є для вагітних та всіх тих, хто не може бути вакцинований за медичними показаннями та для перехворілих (до півроку після одужання). Офіційні та епідеміологічні лікарі, а також спеціалізовані поліклініки приймають рішення про видачу медичних винятків.

Як уже повідомлялося, обов’язкова вакцинація проти коронавірусу в ЄС поєднується з лотереєю та бонусом для муніципалітетів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України