Політика

Штаб НАТО з координації допомоги Україні розмістять у Німеччині

Сьогодні міністри оборони країн НАТО погодили у Брюсселі план щодо передачі альянсу контролю за постачанням зброї Україні, навчанням солдат ЗСУ та ремонтом військової техніки.

Рішення має бути ухвалене на саміті у Вашингтоні 9-11 липня. Штаб з координації допомоги Києву розмістять у Вісбадені на півдні Німеччини, на військовій базі США, що вже діє. Логістичні центри – у Польщі та Румунії. Нову структуру очолить генерал-лейтенант альянсу, він підкорятиметься верховному головнокомандувачу ЗС НАТО в Європі. У штабі служитимуть близько 700 солдатів з НАТО та країн-партнерів, переважно з України.

Як запевнив сьогодні генсек НАТО Єнс Столтенберг, це не зробить альянсу стороною конфлікту. Раніше Берлін виступив проти того, щоб новий координаційний орган назвали «Місія НАТО по Україні». Німеччина побоювалася, що це буде витлумачено Росією як відправлення західних військ до країни. ФРН наполягала на назві PACT – Pledge Assistance Coordination and Training, “Зобов’язання з координації допомоги та навчання”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України