Духовне

Щорічний благодійний різдвяний захід «Просфора з Патріархом» відбувся у Києві

11 січня 2020 року у Києві відбувся щорічний благодійний різдвяний захід «Просфора з Патріархом», який колядою об’єднав греко-католиків, друзів та доброчинців Патріаршого собору. Різдвяне дійство традиційно проходило неподалік Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві, в Міжнародному виставковому центрі.

Захід гучною колядою розпочав владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії. Опісля владика привітав усіх присутніх із Різдвом Христовим: «Сьогодні за порогом третього тисячоліття нам знову світить Вифлеємська зоря і кличе нас усіх в дорогу у пошуках Бога. Це століття також має своїх мудреців. Їх вибирає Господь з поміж свого народу. Помазує їх на тих, кому довіряє іти в дорогу, роблячи приклад усім іншим. Ми перед Різдвом вшановуємо усіх патріархів, які передували Різдву та голосили, що на світ прийде месія. У третьому тисячолітті Українська Греко-Католицька Церква має дуже молодого Патріарха, того, кого Бог помазав, щоб провадив свою Церкву за світлом віри та за світлом вифлеємської зорі. Щоб провадив нас світлом наших різдвяних звичаїв до вифлеємських ясел», – наголосив єпископ.

Далі владика Йосиф запросив до відкриття щорічного заходу «Просфора з Патріархом» Отця і Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Своє слово Предстоятель Церкви розпочав такими словами: «Щиро вітаю вас на цій щорічній Різдвяній просфорі, яку ми переживаємо тут у серці нашої Церкви, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві. Багато з вас мені говорили, що коли хтось хоча б раз потрапить на цю нашу просфору, то пізніше завжди відчуває потребу бути на цьому дійстві. Мені дуже приємно, що ми маємо хоча б раз в році таку унікальну можливість відчути себе так близько один до одного. Відчути, що ми не просто є віртуальна структура, ми справді є єдина велика українська родина зібрана у Христовій Церкві».

Опісля Глава УГКЦ висловив усім подяку за те, що прийняли запрошення на це дійство: «Дякую, що сьогодні, у цей різдвяний вечір ми є тут разом… Дякую, що ви прийняли це запрошення, і опинилися у колі вибраних, тут у серці нашої Церкви», – наголосив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви наголосив: «Просфора – це той момент, коли ми можемо один з одним поділитися усіма тими скарбами. Ми відчуваємо, що від таких подій як сьогодні, ми виходимо багатшими, відчуваємо себе вповні доньками і синами Божими».

На завершення промови Патріарх привітав усіх присутніх із святами Різдва Христового: «Дякую усім вам за присутність. Дякую вам, що ви даєте мені можливість сьогодні так само, як зазвичай підійти до кожного з вас особисто, щоб з вами привітатися, вам особисто скласти побажання».

Відтак Глава УГКЦ благословив приготовлені просфори і усі страви. Опісля гості спільно нею ділились, обмінювалися різдвяними привітаннями, спілкувалися з Блаженнішим Святославом, та духовенством УГКЦ.

Під час усієї програми відбувався виступ Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик». А також проходив традиційний тихий аукціон.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.