Але тут ми цілком можемо припускати, що це буде “нижня планка” затрат на проект
Джерело: Defence Express
Армія США замовила компанії BAE Systems поставку неназваної кількості гаубиць M777 в рамках контракту вартістю усього 50 мільйонів доларів. Цей контракт було укладено 4 січня цього року, він спрямований на перезапуск виробничих потужностей з метою відновити серійне виробництво гаубиць M777 для американської армії та інших покупців.
Загалом заявляється, що умови цього контракту виписані так, щоб сприяти перезапуску виробництва M777, зокрема ланцюжку поставок у США та Великій Британії. Першу замовлену в рамках цього контракту гаубицю американські військові мають отримати в 2025 році. Про це йдеться в публікації порталу Defense News.
Автори порталу деталізують, що саме Армія США була першим замовником гаубиць M777 від BAE Systems. Ланцюжок виробництва цих артсистем починався на потужностях цієї компанії у британському місті Барроу-ін-Фернес, а остаточне складання відбувалось уже на потужностях в американському місті Хаттісберг, штат Міссісіпі (однак виробничий центр у цьому місті закрито ще 10 років назад, по причині падіння попиту).
Останні 18 гаубиць M777 Армія США замовила в BAE Systems у 2019 році, остання з цієї партії артсистема була поставлена американським військовим в лютому 2023 року, і ця подія стала, здавалось би, “фінальною крапкою” в історії виробництва “трьох сімок”.
Але тепер компанія BAE Systems працюватиме над поновленням виробництва, хоча поки нема деталізації, чи відновлюватиметься технологічний процес по M777 на потужностях у тому ж Барроу-ін-Фернес, які були перепрофільовані під програму виробництва атомних підводних човнів для Королівських ВМС Великої Британії.
В свою чергу, від Defense Express додамо припущення, що в настільки амбітному проекті, як поновлення виробництва гаубиць M777, заявлені вище параметри в 1 рік часу та 50 мільйонів доларів вартості контракту можуть виявитись «нижньою планкою». І що по мірі відновлення виробничого процесу доведеться цю «планку» підіймати.
В даному контексті вважаємо за потрібне також нагадати про одну із публікацій березня 2023 року про те, що США роблять за рік від 300 до 900 стволів гармат зокрема для ЗСУ, і це “схоже на виробництво літаків”.
При цьому йшлось про те, щоб зробити один ствол зокрема до тієї ж M777, потрібно до 6 місяців вкрай скурпульозних операцій, які проводяться на обладнанні майже півсотрічної давнини.