Наскільки ймовірно, що ворог використає такі ракети, і як їм можна протидіяти
Джерело: Defence Express
Сьогодні з’явилось повідомлення від Центру національного спротиву (ЦНС) про те, що росіяни планують оснащувати касетними боєприпасами крилаті ракети Х-32. На підтвердження таких даних ЦНС наводить фрагмент із робочої документації виробника крилатих ракет МКБ “Радуга”, отриманий із власних джерел. І з цього фрагменту заодно випливає, що працювати над таким “апгрейдом” Х-32 рашисти почали не пізніше жовтня 2023 року.
ЦНС окремо наголошує, що поки що використання крилатих Х-32 із касетним спорядженням зафіксовано не було. Але від Defense Express вважаємо за потрібне звернути увагу ось на які моменти.
Для початку, якщо читати наведений вище фрагмент документа, то можемо побачити одразу дві незвичайні речі. Перша – це використання індексу “изделие 132”, очевидь на позначення самої Х-32, яке раніше не зустрічалось у відкритому доступі.
Друга річ – індекс “изделие 9А-22 в кассетном исполнении”. Справа в тому, що індексом 9А-22 позначається бойова частина до ракети Х-22. І тут можна зробити припущення, що російський ВПК насправді працює над уніфікованою касетною БЧ, якою можна було би споряджати і Х-32, і її “попередницю” Х-22. Чим між собою відрізняються ці дві ракети, Defense Express розповідав у окремій публікації.
Як і Х-22, так і Х-32 є особливо небезпечними, оскільки це надзвукові крилаті ракети, протидіяти яким можуть лише західні протиракетні ЗРК типу Patriot та SAMP/T.В свою чергу, варіант із установкою касетної БЧ на Х-32 міг виникнути у рашистів для “компенсації” проблем із точністю влучання цієї ракети: незалежно від фактичного відхилення від цілі, касетне спорядження може дозволяти накривати площадні цілі, як наприклад логістичні об’єкти.
Але треба звернути увагу також і на те, що у фрагменту документу вище вказано, що має бути виготовлено 14 дослідних екземплярів Х-32 із касетною боєголовкою. Як рашисти будуть випробовувати ці “изделия”, і наскільки високим є ризик, що “випробування” будуть проведені одразу по нашим містам – питання відкрите.
Але факт полягає в тому, що без відповідних “тестувань” російські терористи не зможуть планувати більш масштабне виробництво та застосування Х-32 у касетному варіанті.
Раніше Defense Express писав , що росіяни били по Києву Х-101, зробленою в 4 кварталі 2023 року, і що може означати цей факт.