Авторські статтіЕкономіка

Що зміниться з початку листопада: зростання цін на газ та нові тарифи на проїзд

З 1 листопада в Україні набирають чинності нові ціни на газ, почнеться перерахунок пенсій для військових, вводитися часткова заборона на вилов риби, подорожчають міжміські перевезення.

Раніше Верховна Рада України прийняла пакет законів про медичну реформу. Перші зміни в системі охорони здоров’я вступлять в силу з 1 січня 2018 року.

Також медреформа буде враховуватися при затвердженні державного бюджету на наступний рік.

У листопаді 2017 уряд очікує, що Єврокомісія надасть третій транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 000 000 євро. Україна вже заявила, що виконала умови для отримання траншу.

У листопаді в Україні повинна бути імплементована директива Євросоюзу про видачу нових водійських посвідчень. Нові водійські права будуть виготовлятися з вбудованим мікрочіпом даними про водія.

Також, з 15 листопада російські пасажирські поїзди почнуть об’їжджати Україну. РЖД ввели в експлуатацію ділянку Журавка – Сохрановка – Боченкова. У зв’язку з цим з 15 листопада зміниться маршрут прямування пасажирських поїздів з Москви в Кисловодськ, Анапу, Назрані, Адлера, Новоросійська, з Санкт-Петербурга в Адлер, а також у зворотному напрямку.

Зросте ціна на газ для промпідприємств

З 1 листопада 2017 НАК «Нафтогаз» підвищує ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання. Вартість палива залежить від обсягів споживання, оплати та історії співпраці. Проте в середньому ціна на газ зросте на 7,5-10%. Підвищення передбачена законом України «Про ринок природного газу», прийнятому два роки тому.

СТАВКИ БЮДЖЕТНИКІВ прив’яжуть до прожиткового мінімуму

У жовтні уряд затвердив зміни до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні. Правки стосуються тарифної ставки робітника I розряду для працівників всіх підприємств і організацій бюджетної сфери. Нові ставки набирають чинності з 1 листопада.

За нового Генерального угоди, розмір ставки прив’язана язується до прожиткового мінімуму. Для підприємств або галузей економіки, де не укладені галузеві угоди, розмір тарифної ставки робітника I розряду повинен бути на рівні, не менш ніж на 10% перевищує певний держбюджетом на 2017 рік.

ЗАКІНЧУЄТЬСЯ подачі заяв на перерахунок субсидій

1 листопада закінчується термін подачі заяв на виплату заощаджених частин субсидій. У вересні Кабмін змінив порядок призначення субсидій та відшкодування витрат на оплату ЖКП.

Передбачена можливість перепризначення субсидій на наступний термін у разі невизнання простроченої заборгованості перед комунальним підприємством споживачем і наявності відповідного судового спору.

Починається перерахунок пенсій військовим

Прийнята Пенсійна реформа зобов’язала Кабмін до 1 листопада внести у Верховну Раду законопроект про перерахунок пенсій військовослужбовців. В законі повинно бути враховано новий розмір грошового забезпечення військових.

Після прийняття закону почнеться процес перерахунку пенсій військовослужбовцям. Уряд 6 місяців на ті, щоб узаконити перерахунок пенсій для всіх пільгових категорій.

ДОРОЖЧАЄ ДЕРЖАВНЕ ВУГІЛЛЯ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України з 1 листопада підвищив ціну реалізації вугілля державних шахт для теплової генерації. Ціна зросла на 10% – з 2200 до 2425 грн / тонна (без ПДВ і витрат на транспортування).

Це вже друге підвищення ціни українського вугілля за два місяці – попередній раз паливо з шахт дорожчало у вересні, і теж на 10 відсотків.

Міжміський проїзд дорожчає

З 1 листопада більшість українських перевізників піднімають розцінки на проїзд у міжміських і приміських автобусах і маршрутних таксі. Таке рішення прийняли члени Союзу перевізників України.

В середньому вартість проїзду в міжміських автобусах зросте в 1,5 рази: зараз вартість пасажиро-кілометра становить 0,60 грн, а з 1 листопада більшість перевізників підніме тариф до 0,90 грн за 1 кілометр.

Точна ціна проїзду на кожному маршрути буде залежати від тарифу, який установлюється водієм з розрахунку витрат на транспортний засіб. Найбільше подорожчання міжміського проїзду торкнеться коротких маршрутів.

Часткову заборону вилову риби

З 1 листопада в Україні набирає заборону на вилов риби у осінньо-зимовий період на зимувальних ямах, в яких відбувається масове скупчення риби. Заборона набуває чинності щорічно з 1 листопада.

У кожному регіоні України місця заборони визначають індивідуально, частіше всього це місця скупчення риб у заглибленнях річок і озер.

Закон встановлює штрафи за порушення заборони на ловлю в зимувальних ямах: за 1 карася – 17 гривень, плітка – 85 гривень, лящ – 170 гривень, судак – 510 гривень.

В Україні запускається сервіс ANDROID PAY

Вже з 1 листопада інтернет-гігант Google планує запустити сервіс по Україні безконтактної оплати зі смартфонів Android Pay. Додаток вже доступно в Play Market, але додавання банківської картки поки що неможливо.

Про підтримку нової системи вже заявили кілька українських банків. Скористатися Android Pay в Україні можливо після офіційного релізу.

У Запоріжжі різко дорожчає квартплата

З 1 листопада в Запоріжжі підвищується квартплата. Нові тарифи на обслуговування житлових будинків запорізька мерія опублікувала на початку жовтня.

Обслуговуюча компанія «Запорожремсервис» встановила тариф в діапазоні 2-37 грн / кв м, підприємство «Місто для людей» – 1,45 – 44,55 грн / кв м, підприємство «Мрія» – максимальний тариф 20 грн / м. кв Нові тарифи вже викликали шок і шквал критики з боку городян.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України