Війна РФ проти України

Якими ударними дронами рашисти могли вдарити по лікарні в Херсоні

Окупанти на фронті використовують не тільки «дрони-камікадзе», але й «класичні» розвідувально-ударні БПЛА, і про це варто нагадати окремо

Джерело : Defence Express

Увечері 16 березня російські загарбники вчергове обстріляли Херсон, під удар потрапила лікарня. Оперативне командування “Південь” в своєму зведенні не стало наводити тип озброєння, який застосували рашистські терористи. Натомість Херсонська ОВА зазначила, що для цього обстрілу російські окупанти застосували саме ударні безпілотники, без вказівки на тип і кількість.

Коли мова йде про ударні безпілотні літальні апарати (БПЛА), що використовуються Росією для атак на об’єкти на фронті або на цивільну інфраструктуру, зазвичай згадуються ворожі дрони-камікадзе, такі як Shahed-136, “Ланцет”, або рідше згадуваний Zala-Куб. Проте, слід згадати, що у Росії також є “класичні” розвідувально-ударні БПЛА, які виготовляються, однак, “дрібносерійно” або взагалі “кустарно”.

Рашистський БПЛА "Форпост", ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський БПЛА “Форпост”, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

Одним з таких БПЛА є “Форпост”, який спочатку мав чисто розвідувальне призначення. Орієнтовний обсяг серійного виробництва становить 100 одиниць. У 2021 році російські військові продемонстрували “кустарну” переробку цього БПЛА на ударну версію, яка може нести 1-2 авіабомби типу КАБ-20.

Перша презентація такого “кустарного” ударного БПЛА відбулась ще під час навчань “Запад-2021”. Після 24 лютого 2022 року про цей БПЛА можна знайти згадки відкритих джерел про те, що Збройні сили України збили мінімум п’ять таких безпілотників від червня до грудня 2022 року. Крім того, росіяни самі розбили дві свої “Форпости” – у липні 2022 року, коли БПЛА впав на житлові будинки в Таганрозі, і в січні 2023 року, коли такий БПЛА із підвішеними КАБ-20С впав після зіткнення із ЛЕП в Бєлгородській області.

Рашистський БПЛА "Форпост" скидає КАБ-20С під час навчань "Запад-2021", фото ілюстративне
Рашистський БПЛА “Форпост” скидає КАБ-20С під час навчань “Запад-2021”, фото ілюстративне

 

Існує ще один тип безпілотного літального апарату з рашистської арсеналу, який варто згадати – розвідувально-ударний “Оріон”, також відомий як “Іноходець”. На початок 2022 року російська армія мала один комплекс цього типу, що складався з трьох БПЛА. Один з них був збитий нашою протиповітряною обороною в квітні минулого року, інший – рашисти самі знищили, що здається, свідчило про закінчення проекту, який до повномасштабної війни позиціонувався як “аналог Bayraktar TB2”.
Проте, влітку 2022 року рашисти заявили про виробництво нових БПЛА типу “Оріон” та навіть оприлюднили фотографії. А восени та взимку минулого року ворог знову почав застосовувати ці розвідувально-ударні дрони в небі над Херсонщиною, причому наша протиповітряна оборона збила щонайменше два російські “Оріони” наприкінці вересня та наприкінці грудня 2022 року.
Процес виробництва рашистського ударного безпілотника "Орион" на заводі "Кронштадт", постановочне фото рашистів зразка червня 2022 року
Процес виробництва рашистського ударного безпілотника “Орион” на заводі “Кронштадт”, постановочне фото рашистів зразка червня 2022 року

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України