Відвідуєте спортзал або тренуєтеся будинку, дотримуєтеся дієти, а схуднути все ніяк не виходить?
Причина може критися у вашій метаболізмі. Якщо він уповільнений з тих чи інших причин — втратити у вазі і позбутися від жирових відкладень буде складно. Так у чому ж причини і як, якими продуктами відновлювати метаболізм, який зійшов з шляху обмін речовин?
Що таке Метаболізм простими словами
Метаболізм, він же обмін речовин — це складний біохімічний процес, що відбувається в нашому тілі. Будь-який продукт, що потрапляє в організм з їжею, засвоюється ним і перетворюється на ті складові, з яких в подальшому ми черпаємо енергію.
Метаболізм може бути уповільнений або швидкий, правильний чи неправильний, але процес обміну речовин відбувається завжди.
«Розвантажувальний день — може допомогти очистити організм, але сповільнить ваш метаболізм!»
Причини уповільненого метаболізму
Виникає закономірне питання — у чому криється причина, за якої у одних людей обмін речовин відбувається швидше, а в інших він сповільнений, що впливає на обмінні процеси?
- Спадковість.
- Вік. Приблизно з 25 років обмін речовин починає уповільнювати свою швидкість. Далі з кожним роком рівень обміну речовин падає десь на 1%. Робимо висновок: у 40 років їсти в тому ж темпі, кількості і якості, що в 20 років, вже не можна. Відновлювати втрачені позиції буде складно.
- Спосіб життя. Ділиться на два поняття: фізичні навантаження і правильне харчування. Відсутність першого — хоча б піші прогулянки, і порушення в іншому призводять до збою в роботі обмінних процесів. В рівній мірі, як і куріння, алкоголь, солодка газована вода, кава. Сам по собі кава натуральна — навпаки прискорює метаболічні процеси, альо разом з цукром і вершками починає діяти у зворотному порядку.
- Гормони. Вони визначають ті місця, в яких жир при уповільненому метаболізмі буде відкладатися. Умовно, можна обійтися без аналізів на гормони, визначивши свій тип фігури (конституціональний тип) і скорегувавши харчування:
- Тип фігури «Груша»: можливий надлишок естрогену. Дієта: продукти з великим вмістом клітковини. Баластні речовини у вигляді клітковини сприяє виведенню надлишків естрогену, що перешкоджає відкладенню жиру в області стегон. Солодке для такого типу фігури так само несе жирові небезпеки. Замініть їх на здорові Корисні і смачні десерти
- Тип фігури «Яблуко»: гормон надниркових залоз кортизол. Умова для підтримання метаболізму в нормі: уникання стресових ситуацій і недосипання. Дієта: продукти з низьким глікемічним індексом. Небезпечні — сіль і жирні продукти.
- Тип фігури «Прямокутник»: гормони щитовидної залози. Дієта: обов’язково включити в свій раціон йодовмісні продукти. Важливо — щільно снідати і обідати, вечеря замінити корисним легким перекусом — овочевий салат, смузі, склянку кефіру або йогурту.
Чому уповільнений метаболізм заважає схуднути
Все просто: їжа, що надійшла в організм, не встигає перетравитися і засвоїтися, перетворившись в необхідні для синтезу поживні речовини. Настає година нового прийому їжа, який накладається на попередній. І замість енергії утворюється… жир!
Що робити? Справитися з цим можна двома способами: менше їсти — здорова дієта і низькокалорійний режим харчування, або прискорити процес метаболізму.
Якими продуктами відновлювати метаболізм
Звернемося знову до типів фігури. Отже, яким правильним є винне буті харчування, щоб запустити і прискорити обмін речовин. Допоможе нам у цьому простий розділ продуктів харчування на 5 основних груп: овочі, фрукти, молочні, злакові, м’ясо/риба/птах/яйця.
«Білкова їжа прискорює метаболізм на 30%. Відноситься до всіх типів фігури!»
- Тип фігури «Груша»: брокколі, морква, кукурудза, мигдаль, фініки — продукти з підвищеним вмістом клітковини. Мигдаль (жирний), фініки (солодкі) — вживати в обмеженій кількості, як доповнення до каш, салатів, йогуртам і смузі.
- Тип фігури «Яблуко»: червоний болгарський перець, капуста, помідор, сочевиця, баклажан — продукти з низьким глікемічним індексом.
- Тип фігури «Прямокутник»: морська риба — лідер по необхідному йоду, а так само бобові, молоко, курага, печериці.
- Загальна і важлива: куряче філе, яйця. Сир. Гострі приправи — джерело правильного білка. На його перетравлення йде до 30% енергії. Відповідно на 30% прискорюється процес обміну речовин