Авторські статтіЗдоров'я

Що відбувається з організмом, якщо ви сидите по 12 годин в день

Кожна людина, відпрацювавши свої щоденні 8-10 годин, хоче тільки одного — завалитися на диван, відкрити банку пива або газованої води та забутися.

Парадокс в тому, що на роботі багато хто з нас нерухомо сидять, перебираючи папірці або дивлячись в екран, і коли ми приходимо додому, то знову починаємо сидіти. Виходить, що ми знаходимося в сидячому положенні більше 12 годин — набагато більше, ніж хоче цього наш організм.

Ти скажеш: «Людина створена для того, щоб сидіти — ми так влаштовані». Але це зовсім неправда. Еволюція не розраховувала, що ти будеш проводити більшу частину свого часу на стільці. Вона навіть не припускала, що існує такий предмет, як стілець. Вона робила для нас тіло в природі, де треба перебувати в постійному русі, щоб вижити.

Тому немає нічого дивного в тому, що наше здоров’я вбивається з кожною годиною, проведеною в сидячому положенні.

Вважаєш, що ми перебільшуємо? Ні. Будь-яке статичне положення в кінцевому підсумку призводить до хворобливих відчуттів, адже тіло не можна загрунтувати — воно не може знаходитися в стані спокою тривалий годину. Сидіння призводить до кісткової і м’язової дистрофії, серцевих хвороб, ожиріння, цукрового діабету та в цілому до загальної хворобливості.

Якщо тебе не переконали наші слова, то почнемо говорити про факти.

Проблеми з кровообігом

Наше тіло створене для того, щоб рухатися, а не сидіти.

Анатомічна будова цей факт повністю доводить. У нашому тілі величезна кількість суглобів, скелетних м язів. Наш вид зміг встати на ноги, обзавівся еластичною шкірою і масою інших мязів, які дозволяють рухатися максимально вільно.

Пам ” ятаєш моменти, коли в літках відчувалося неприємне печіння або судоми? Це наслідок того, що твоя кров накопичилася у венах із-за сидячого способу життя, друже. Тобі дійсно треба говорити, чому це погано? Добре, скажемо — інсульт.

Виснаження м язів

Які самі ледачі частини тіла під час сидіння? Сідниці, звичайно ж. Вони нічого не роблять, тільки змушують тіло повільно чахнути.

До твого щастя, ти можеш мінімізувати шкоду сидіння за робочим столом. Тобі тільки й потрібно, що іноді вставати з крісла або стільця, щоб розім’яті ноги. Так ти можеш запобігти шкідливі наслідки, хоча якщо не хочеш, щоб на зв’язку остаточно атрофувалися, то краще запишись в зал.

Схильність до повноти

Здавалося б, що це і так зрозуміло, але справа навіть не у відсутності фізичних навантажень, а в особливому ферменті, який працює гірше, якщо ти засиджуєшся на одному місці по багато годин. Цей фермент називається липопротеинлипаза — він знаходиться на стінках наших судин і відповідає за розщеплення жирів, які переміщуються по нашій крові.

Коли ти довго сидиш, то переробка жиру в судинах йде набагато повільніше, що призводить до ожиріння. Та ми ще не почали говорити про те, що швидкість спалювання кілокалорій в сидячому положенні зменшується до 1 хвилини, що зовсім мало для того, щоб ти перестав бути таким жирним.

Нервові клітини

Тобі може здаватися, що сидіти легко і приємно, але для твоїх нервових клітин весь процес нагадує катування, адже неприродна поза провокує защемлення нервів, що може призвести до болю в усьому тілі.

Спазми неминучі, якщо сидіти в одному положенні досить довго. Найчастіше ми відчуваємо їх в області плечей, низу спини і шиї.

Ти також позбавляєш своє тіло всіх еволюційних переваг — порушується циркуляція крові, через що нервові клітини не отримують того необхідної кількості енергії, яке їм потрібно.

Проблеми з хребтом

Вони величезні, тому що ніхто з нас насправді не вміє правильно сидіти. Найчастіше ми вигинаємо спину назад, а плечі нахиляємо вперед. Виходить якась неприродна дуга з хребта, що призводить до зносу міжхребцевих дисків, деградації хребетних зв’язок і суглобів, а також постійному напрузі м язів, які допомагають нам тримати хребет в похилому стані.

І це тільки частина проблеми, адже коли ти сидиш за столом неправильно (а це ти робиш завжди), то в тебе з часом зменшується обсяг грудної клітки, що автоматично обмежує об’єм кисню, який надходить у кров. В результаті ти відчуваєш себе слабкою, дихати стає важче, а мозок починає працювати гірше, адже кисню стало менше. І так, це все із-за неправильної постави.

До всього іншого, через високий ризик розвитку хронічних хвороб у попереку. Хребці зміщуються вниз,  починають кришитися. Враховуючи, що в зоні спини маса нервових закінчень, ти в підсумку можеш отримати жахливу порцію болю.

Але є хороша новина.

  • Якщо ти будеш регулювати своє становище кожні 15-30 хвилин, щоб запобігти зсуву поперекових дисків, то будеш почувати себе набагато краще.

Це потрібно робити кілька разів на годину. Можеш просто пройтися по офісу, заварити каву або вийти на вулицю, щоб подихати свіжим повітрям. Якщо у тебе на роботі жорстко з дисципліною, то можеш робити невелику розминку прямо за робочим столом — це краще, ніж нічого.

Боротьба зі своїм єством

Ти — тварина, але не ображайся на це звання. Так вже вийшло, що всі живі істоти за своєю суттю тварини. У кожному з істот є закодоване еволюцією послання, яке каже їм про те, як треба жити, як рухатися, як вести себе при небезпеці.

Людина найбільше віддалився від цього послання, коли почала грати в цивілізацію, але вона досі схильна первісним інстинктам — вони у нас в крові.

Так, природа нам ясно дала зрозуміти, що наше єство — це рух, а не сидіння за екраном комп’ютера.

Ми народжені, щоб рухатися

Ти відчуваєш потребу в русі, навіть якщо у тебе проблема із зайвою вагою, і ти ніколи не займався спортом.

Але твоє тіло — це не зовсім ти. Воно хоче рухатися, щоб бути здатним уникнути будь-якої потенційної небезпеки в будь-який момент.

Первісний інстинкт слабо в’яжеться з тим безпечним простором сучасного світу, в якому ми живемо, але він досі є двигуном, який робить нас здоровішими.

Болі, які виникають при сидінні — це не тільки механічні пошкодження. Це ще й сигнали, які дає нам наш організм, щоб ми нарешті почали його цінувати.

Встань ти вже нарешті на ноги! Порухайся. Будь добрий до свого тіла і намагайся менше сидіти!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

nineteen − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.