На питання за чим саме приїхали росіяни до КНДР може прямо вказувати склад їх делегації
Джерело: Defence Express
Так званий міністр оборони РФ Андрій Бєлоусов сьогодні, 29 листопада, з неанонсованим візитом прибув до КНДР для зустрічі із вищим військово-політичним керівництвом країни. Ця зустріч проходить вже на тлі діючого після всіх ратифікаційних процедур союзницького договору між двома диктаторськими режимами, а також прямої участі військ КНДР у війні проти України.
Саме тому виникає питання, а за чим ще міг приїхати Бєлоусов до Пхеньяну. Бо КНДР і так постачає до РФ астрономічну кількість артилерійських боєприпасів, балістичні ракети, потягнула великокаліберні 170-мм САУ M-1989 Koksan, направила своїх спецпризначенців на роль “гарматного м’яса”. Тобто, як здається, РФ вже й так отримає від КНДР все що просить, розраховуючись зокрема і ядерними технологіями, які загрожують катастрофою для Південної Кореї.
Наразі відомо лише про те, що Бєлоусов провів протокольну зустріч з очільником міністерства оборони КНДР Но Гван Чхолем. Але певні підказки може дати склад російської делегації. У її складі – заступник Алексей Криворучко, який відповідає за логістику, технічне забезпечення та закупівлю озброєння, а також генерал-майор Алексей Волков, начальник Головного ракетно-артилерійського управління (ГРАУ) МО РФ.
Криворучко, Белоусов, так і не ідентифікований генерал-лейтенант, Волков
Виходячи з цього можливо зробити припущення, що однією з ключових тем перемовин з боку РФ знову ж будуть ті самі питання, які пов’язані з артилерією та ракетним озброєнням. Вочевидь – збільшення номенклатури та кількості боєприпасів й систем до них.
Також слід нагадати про те, що РФ потребує не лише посилення ракетно-артилерійської складової, а мова йде про значно ширші обсяги отримання від КНДР озброєння. Наприклад, армія РФ отримала старі північнокорейські кулемети Type 73, які вироблялись у 1970-х.
Зрештою також залишається під питанням що саме за нові та більші постачання хоче отримати КНДР. Але це є більшою проблемою для Південної Кореї, яка поки вочевидь не збирається змінювати свої правила щодо експорту озброєння та нібито відмовила Україні у його продажі.