Здоров'я

Що робити, коли стає важко дихати

Не знаючи, що потрібно робити, якщо важко дихати, можна розгубитися і піддатися паніці, ускладнивши становище. Проблема з диханням виникає із-за браку кисню. Задишка може бути симптомом захворювання або наслідком неправильного способу життя.

Чому важко дихати: що робити для виявлення причини

Якщо у людини з’являються проблеми з диханням, необхідно з’ясувати, що призвело до погіршення самопочуття. Самоаналіз стану може призвести до помилкових висновків і неправильного лікування. Поставити правильний діагноз допоможуть фахівці медичних установ.

Такі причини можуть викликати задишку та затруднене дихання:

  • проблеми з серцем або судинами
  • бронхіальна астма
  • стресопрогресуюча анемія
  • пошкодження грудної клітки
  • алергічна реакціяреакція

До проблем з диханням може призвести зайва вагу, потрапляння стороннього предмета в горло і інші фактори.

Тільки виявивши причину, можна приступати до лікування

Що робити, коли стає важко дихати?

Напад задухи викликає паніку, тому потерпілому складно самостійно впоратися з проблемою. Щоб допомогти у цій ситуації, необхідно заспокоїти людину і запропонувати їй  подихати деякий час в паперовий пакет або складені човником долоні. Це дозволить збільшити концентрацію вуглекислого газу, що сприяє розширенню судин.

Після нападу слід зробити розслаблюючої гімнастику, що складається з простих вправ:

  • На вдиху подумки дорахувати до 6
  • Видихуючи, рахувати до 8
  • Зробити кілька швидких вдихів і видихів, висолопивши язик

По черзі повторити всі дії кілька разів.

Захворювання не виявлено, але все одно дуже важко дихати. Що робити?

Одна з причин важкого дихання – вживання «неправильної» їжі. Велика кількість цукру, хімічних добавок, рафінованих домішок і інших речовин згущує кров і ускладнює доставку кисню до внутрішніх органів.

Щоб посилити кровообіг, необхідно вживати овочі і фрукти в сірому вигляді, пити достатню кількість чистої води, зменшити вживання м яса і виключити з раціону цукор і борошняні вироби.

Також можна деякий час приймати яблучний оцет: чайна ложка на стакан води

Важке дихання вказує на недугу. Щоб не погіршити стан, не слід займатися самолікуванням. Тільки лікарі можуть поставити точній діагноз і призначити правильне лікування.

 

Лікар-терапевт, автор книги «Ніхто, крім вас»

Правила виклику «швидкої допомоги»

1. Говоріть з диспетчером по справі, не треба перепитувати «Це точно — швидка?», якщо набрали 103 і розповідати, що ви «…тут з друзями вибралися на шашлики…»

2. Описуйте скарги чіткими формулюваннями — біль у грудях, нудота, втрата свідомості і т. д.

3. Називайте точну адресу. Якщо не знаєте, назвіть відомі орієнтири, які знаходяться поруч.

4. Якщо є можливість відвезти потерпілого до лікарні самостійно, зробіть це. Першу, саму елементарну, нададуть допомогу в будь-якому медичному закладі, навіть в аптеці.

5. Швидка зазвичай не дає консультацій. У диспетчера ви можете дізнатися тільки місце госпіталізації хворого, а деякі тактичні питання обговорити з черговим лікарем зміни оперативного відділу.

6. Питання ви можете задати чергового лікаря оперативного відділу швидкої допомоги, якщо не можете зрозуміти суті того, що відбувається, але очевидно, що, швидше за все, може знадобитися медична допомога.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України