Новини

Що робити, якщо банкомат з’їв вашу карту

Что делать, если банкомат съел вашу карту

Ви поїхали на відпочинок за кордон і вирішили зняти гроші в найближчому банкоматі. Але апарат не тільки не видав готівки, але ще й забравши вашу карту. Це неприємна ситуація, за якої можна залишитися зовсім без коштів в чужій країні.

Голос українською розповість, що робити в разі, якщо банкомат ” з’їв вашу карту, і як взагалі уникнути подібної ситуації.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

Причин, за якими банкомат забравши і не віддає вашу карту, може бути багато. Вісь найчастіші:

 • Ви 3 рази ввели неправильний пін-код. Банкомат подумавши, що ви зловмисник, який вкрав картку і намагається зняти з неї гроші.
 • Карта прострочена або заблокована. Деякі банкомати можуть забрати карту, якщо термін її дії закінчився.
 • Картка пошкоджена. Якщо карта размагничена або сильно пошкоджена, банкомат забирає її, тому що вона здається йому підозрілою.
 • Ви довго не забирали картку з банкомату. Якщо карту не забрали в термін від 20 секунд до 1 хвилини, банкомат думає, що карту втратили, і просто забирає її сам, щоб вона не дісталася зловмисникам.
 • Стався збій в роботі банкомату. В цьому випадку на екрані повинно висвітитися попередження про помилку, а вам повинні видати чек з кодом помилки. Але цього може не статися, якщо банкомат завис намертво.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

 • Спочатку спробуйте натиснути декілька разів кнопку «скасувати». Буває так, що банкомат просто не відображає пункти меню.
 • Не відходьте від банкомату протягом найближчих 20 хвилин. Якщо він завис, то так само може відвиснути через деякий час.
 • Якщо банкомат так і не віддав вашу карту, то доведеться дзвонити в банк, якому належить банкомат, і з’ясовувати, в чому справа. Телефон банку повинен бути вказаний на самому апараті.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

Можливо, це прозвучить недоречно, але вам пощастило. У тому випадку, якщо картку забравши банкомат рідного банку, повернути її можна за кілька годин. Для цього потрібно зробити наступного ро:

 • Зателефонуйте до відділення банку і повідомте про подію. Назвіть свої дані, дані карти, дайте відповідь на секретне питання, заблокуйте карту прямо з телефону. Саму картку вам можуть повернути відразу на місці, якщо банкомат знаходиться у відділенні банку, або попросять прийти у відділення для оформлення повернення.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

В цьому випадку вам доведеться спілкуватися не тільки зі своїм банком, але і з тим, кому належить банкомат. Зробіть наступне:

 • Зателефонуйте в банк, якому належить банкомат, і дізнайтеся, яким чином ви можете повернути свою карту. Не забудьте на час її заблокувати.
 • Потім подзвоніть в рідний банк. Вам знадобиться лист-доказ, яке потрібно буде показати господарю банкомату, щоб вам повернули картку. Процес повернення картки може тривати від 2 годин до 1 тижня.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

Сама неприємна ситуація, якщо вашу карту забрали прямо на відпочинку. У цьому випадку схема повернення картки точно така ж: зателефонуйте в рідний банк і запросіть лист-підтвердження. Потім покажіть цей лист банку — господарю банкомату.

Однак у разі, якщо ви знаходитесь в чужій країні, карту вам можуть повертати кілька тижнів. Тому краще заздалегідь підстрахуватися.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

 • Замовте додаткову мапу того ж банку. На відпочинку у вас може не бути можливості бігати по відділеннях і розбиратися, чому вашу карту не віддали назад. Якщо основна картка залишиться в банкоматі, то на дублікат можна перевести гроші прямо по телефону.
 • Не користуйтеся банкоматами, на яких не вказано телефон організації. У таких банкоматах у вас може пропасти не тільки карта, але і гроші з рахунку.
 • Запишіть заздалегідь телефон рідного банку, щоб можна було заблокувати картку або перевести гроші на інший рахунок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України