Що робити, якщо банкомат з’їв вашу карту

Ви поїхали на відпочинок за кордон і вирішили зняти гроші в найближчому банкоматі. Але апарат не тільки не видав готівки, але ще й забравши вашу карту. Це неприємна ситуація, за якої можна залишитися зовсім без коштів в чужій країні.

Голос українською розповість, що робити в разі, якщо банкомат ” з’їв вашу карту, і як взагалі уникнути подібної ситуації.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

Причин, за якими банкомат забравши і не віддає вашу карту, може бути багато. Вісь найчастіші:

 • Ви 3 рази ввели неправильний пін-код. Банкомат подумавши, що ви зловмисник, який вкрав картку і намагається зняти з неї гроші.
 • Карта прострочена або заблокована. Деякі банкомати можуть забрати карту, якщо термін її дії закінчився.
 • Картка пошкоджена. Якщо карта размагничена або сильно пошкоджена, банкомат забирає її, тому що вона здається йому підозрілою.
 • Ви довго не забирали картку з банкомату. Якщо карту не забрали в термін від 20 секунд до 1 хвилини, банкомат думає, що карту втратили, і просто забирає її сам, щоб вона не дісталася зловмисникам.
 • Стався збій в роботі банкомату. В цьому випадку на екрані повинно висвітитися попередження про помилку, а вам повинні видати чек з кодом помилки. Але цього може не статися, якщо банкомат завис намертво.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

 • Спочатку спробуйте натиснути декілька разів кнопку «скасувати». Буває так, що банкомат просто не відображає пункти меню.
 • Не відходьте від банкомату протягом найближчих 20 хвилин. Якщо він завис, то так само може відвиснути через деякий час.
 • Якщо банкомат так і не віддав вашу карту, то доведеться дзвонити в банк, якому належить банкомат, і з’ясовувати, в чому справа. Телефон банку повинен бути вказаний на самому апараті.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

Можливо, це прозвучить недоречно, але вам пощастило. У тому випадку, якщо картку забравши банкомат рідного банку, повернути її можна за кілька годин. Для цього потрібно зробити наступного ро:

 • Зателефонуйте до відділення банку і повідомте про подію. Назвіть свої дані, дані карти, дайте відповідь на секретне питання, заблокуйте карту прямо з телефону. Саму картку вам можуть повернути відразу на місці, якщо банкомат знаходиться у відділенні банку, або попросять прийти у відділення для оформлення повернення.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

В цьому випадку вам доведеться спілкуватися не тільки зі своїм банком, але і з тим, кому належить банкомат. Зробіть наступне:

 • Зателефонуйте в банк, якому належить банкомат, і дізнайтеся, яким чином ви можете повернути свою карту. Не забудьте на час її заблокувати.
 • Потім подзвоніть в рідний банк. Вам знадобиться лист-доказ, яке потрібно буде показати господарю банкомату, щоб вам повернули картку. Процес повернення картки може тривати від 2 годин до 1 тижня.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

Сама неприємна ситуація, якщо вашу карту забрали прямо на відпочинку. У цьому випадку схема повернення картки точно така ж: зателефонуйте в рідний банк і запросіть лист-підтвердження. Потім покажіть цей лист банку — господарю банкомату.

Однак у разі, якщо ви знаходитесь в чужій країні, карту вам можуть повертати кілька тижнів. Тому краще заздалегідь підстрахуватися.

Что делать, если банкомат съел вашу карту

 • Замовте додаткову мапу того ж банку. На відпочинку у вас може не бути можливості бігати по відділеннях і розбиратися, чому вашу карту не віддали назад. Якщо основна картка залишиться в банкоматі, то на дублікат можна перевести гроші прямо по телефону.
 • Не користуйтеся банкоматами, на яких не вказано телефон організації. У таких банкоматах у вас може пропасти не тільки карта, але і гроші з рахунку.
 • Запишіть заздалегідь телефон рідного банку, щоб можна було заблокувати картку або перевести гроші на інший рахунок.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh