Авторські статтіЗдоров'я

Що потрібно знати про гормони кожній жінці

Для жіночого здоров’я дуже важливий гормональний баланс, адже навіть незначні коливання гормонів можуть принести з собою досить негативні наслідки. Тому стежити за своїм гормональним фоном потрібно дуже ретельно.

Розглянемо детальніше, що саме може загрожувати недолік або надлишок гормонів в організмі.

1. Естроген

Цей гормон є «самим жіночим». Він виробляється яєчниками і несе відповідальність за постійне клітинне оновлення, захист від холестерину, а також подовжує молодість. Краса і структура волосся, пружна шкіра – теж його турбота.

У надлишку:

Однак, надмірна кількість естрогену може обернутися для його господині повнотою, особливо в районі живота або стегон, які є проблемними жіночими зонами. Але це не найстрашніше, адже з надлишком естрогену зростає ризик виникнення доброякісних пухлин.

В нестачі:

У цьому випадку Вам загрожує рання поява зморшок, випадання волосся на голові. Між тім, волосся можуть з’єднання явитися на грудях, обличчі або на руках.

2. Інсулін

Він виробляється в підшлунковій залозі і займається розщепленням складних вуглеводів, а також тримає під контролем рівень цукру в крові.

В нестачі:

Інсулінова недостатність призводить до сумних наслідків у вигляді розвитку схильності до цукрового діабету.

Це гормон любові і прихильності. Окситоцин активізується після пологів і формує ніжні взаємини матері і дитини.

У надлишку:

При різному виді навантажень, а також при стресових ситуаціях цей гормон може вироблятися в занадто великих кількостях. Вісь чому жінки з надлишком окситоцину в крові такі турботливі.

4. Тестостерон

Обдаровує жінок чоловічими якостями: впевненістю у собі, рішучість і цілеспрямованість. Цей гормон виробляється в наднирниках. Жінкам з великою кількістю тестостерону простіше даються хороші результати в світі спорту, вони активніше нарощують свою м’язову масу.

У надлишку:

Жінки з підвищеним тестостероном в крові з милих і ніжних стають агресивними натурами.

5. Норадреналін

В наднирниках в стресових ситуаціях починається вироблення норадреналіну. З-за нього на щоках з’єднання являється рум’янець і блищать очі, шкіра стає гладкою, а судини розширюються. Це ще не всі його плюси: цей гормон допомагає не тільки гарний вигляд, але і міцно спати, почувати себе більш впевнено і нічого не боятися.

4. Тироксин

Цей незвичайний гормон синтезується в щитовидній залозі і займається регулюванням обміну речовин. Його функція – збереження стрункості фігури і ясності розуму.

У надлишку:

Надлишок тироксину може допомогти при схудненні. Але від нього можна «дохудітися» аж до анемії. І ще про побічні ефекти: сонливість або безсоння, погана пам’ять, підвищена тривожність і недовірливість. Якщо ці симптоми Вам знайомі, то швидше перевірте щитоподібну залозу у лікаря.

В нестачі:

Негативні наслідки, які сигналізують про нестачу тироксину в організмі: апатія і сонливість, забудькуватість, безпліддя і надмірна повнота.

Пам ” ятайте про те, що Ви унікальні і неповторні. Слідкуйте за рівнем своїх гормонів і будьте здорові!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України