Незалежно від того, як ви себе почуваєте, до лікарів потрібно ходити. І, хоча б раз на рік, перевіряти кілька параметрів роботи організму. Це:
Загальний аналіз крові
За кількістю лейкоцитів і швидкості їх осідання можна судити, чи немає у вас в організмі вогнища якогось хронічного запалення. За кількістю еритроцитів і рівня гемоглобіну — немає недокрів’я (анемії). Іноді по картини крові можна виявити алергічні стани або запідозрити проблеми з імунітетом.
Електрокардіограма
По картини поширення електричних імпульсів в серцевому м язі можна з’ясувати, як працює серце.
Флюорографія або рентгенографія грудної клітки
Все ще високий ризик захворіти на туберкульоз. Причому він зустрічається не тільки у тих, хто погано харчується і живе в злиднях, але і у самих забезпечених, які переживають багато стресів людей.
Біохімічний аналіз крові — після тридцяти років
Дозволяє оцінити якість роботи печінки — наскільки добре вона знешкоджує і виводить токсини, а також визначити рівень цукру в крові. Іноді — порушення в імунній системі.
Ультразвукове обстеження органів черевної порожнини
Виявляє на ранній стадії хвороби печінки, нирок, у жінок — гінекологічної сфери, у чоловіків — передміхурової залози.
УЗД (ультразвукове обстеження молочних залоз
Точній і нешкідливий для здоров’я метод ранньої діагностики пухлин молочної залози.
Обстеження, проведене у будь нетрадиційним методом
Існує ймовірність того, що нетрадиційні методи дослідження дозволяють виявити захворювання на дуже ранній стадії. Серед нетрадиційних методик популярно обстеження по Фоллю — визначення стану внутрішніх органів з електропровідності особливих точок — прийшло до нас з китайської акупунктури, або іридодіагностика — виявлення хвороб станом райдужної оболонки ока. Не всі пацієнти цим методам довіряють, однак нехтувати віковою мудрістю людства все-таки не слід.
Три міфи про аналізи
Міф 1. Аналіз завжди скаже правду
Насправді: він здатний вказувати на ознаки хвороби ще тоді, коли самої хвороби немає і в помині. Наприклад, реакція Вассермана, що свідчить про наявність сифілісу, часто буває позитивною у тих, хто переніс інфекційне захворювання печінки — гепатит, тому що після гепатиту трохи змінюється склад крові. І з тим же успіхом обстеження може нічого не виявити, хоча хвороба є — наприклад, запалення легенів на ранній стадії непомітно на рентгені, чому багато доктора, не вміють вислуховувати фонендоскопом легені пацієнта, запізнюються з постановкою даного діагнозу. Тому вирішальну роль у діагностиці відіграє не «суперточних аналіз», а розум доктора і його мистецтво лікування.
Міф 2. У великих сучасних діагностичних центрах обстежитися дорожче, ніж у маленьких лабораторіях.
Насправді: у великому центрі за рахунок безперервного потоку пацієнтів ціни можуть бути набагато нижче, ніж у маленької, майже ніким не відвідуваною лабораторії.
Міф 3. Для пацієнта важливий тільки висновок, зроблений лікарем після дослідження рентгенівського знімка або даних томографії.
Насправді: вам треба неодмінно отримати на руки сам знімок або CD-диск із записом дослідження, тому що кваліфікація лікарів різна, і ті, що не побачив перший доктор, може помітити другий чи третій.
Здавайте аналізи з розумом!