Авторські статтіФотогалерея

Що поїсти в Китаї: фото-гід для мандрівників

Збираєтеся в Китай або ж просто давно хочете відвідати цю країну? Тоді вам необхідно познайомитися з кращими національними стравами Китаю. Від шаосінського вина до “кривавого” тофу — ми розповімо вам, що обов’язково потрібно спробувати в Піднебесній.

1. Шаосінське вино

Шаосінське рисове вино — один з найвідоміших напоїв в Китаї. Це вино також широко застосовується і у приготуванні страв китайської кулінарії, наприклад, в якості маринаду.

2. Сушена листова гірчиця

На перший погляд, сушена листова гірчиця виглядає більше як тютюн ніж як приправа. Однак нехай вас не обманює зовнішній вигляд — ця гірчиця родом з Шаосиня відмінно поєднується з тофу, рисовим вином і сушеною рибою.

3. Китайський волохаторукий краб

Це сезонний шанхайський делікатес. Його м’ясо солодкувато, а ікра мохнаторукого краба має кремову консистенцію. Зазвичай такого краба їдять, запиваючи його шаосинськая вином.

4. Сяо Лун Бао (китайські пельмені)

Це справжній кулінарний бестселер шанхайської кухні! Крім начинки вони також містять бульйон (так що обережніше з ними). Готуються такі “тонкошкірі” пельмешки на пару і часто продаються в якості вуличного фаст-фуду. Основна частина начинки — це свинячий фарш, до якого в залежності від сезону додають інші інгредієнти: навесні — молоді пагони бамбука, влітку — креветки, а восени — м’ясо крабів.

5. Сіу Мей (Кантонське барбекю)

Качки, гуски, курки, ребра, злегка підкопчені і запечені за стародавніми китайськими технологіями мають такий насичений та яскравий смак, що їх захочеться їсти знову і знову.

6. Свіжий тофу

Свіжий домашній тофу разюче відрізняється від магазинного варіанту. Його консистенція настільки ніжна, що якщо ви не з’їсте тофу відразу після його приготування, цей сир доведеться зберігати у воді, щоб він не зруйнувався.

7. Кульки з глоду в цукрі

Смак плодів глоду злегка борошняний, білий з вираженою кислинкою. Це дуже смачні і ароматні ласощі.

8. Яловичина по-сичуаньски

Однв з найпопулярніших страв сичуаньської кухні. У яловичини по-сичуаньски гострий, насичений смак та екзотичний аромат, який їй надає збалансована китайська суміш п’яти спецій, а також сичуанський перець.

9. Хун Чан (свиняча ковбаса з Харбіна)

На півночі Китаю популярні копчені ковбаси Хун Чан або “червоні ковбаси”. За технологією приготування і по своєму смаку вони нагадують польську “краківську” ковбасу. Ці ковбаси вперше почали робити в Харбіні на початку 30-х років минулого століття.

10. Молоді пагони бамбука і окіст — страва з Аньхою

Регіональна кухня провінції Аньхой на сході Китаю вважається досить простий і дуже корисною. Тут часто додають пагони бамбука в усі страви. Молоді пагони солодкі і хрусткі, що додає м’яка ясу особливого смаку.

11. Ямбери

Ніжна червона солодка м якоть цих ягід безсумнівно підкорить вас. Ямбери також додають рисове вино.

12. Пуер

Пуер – китайський пост-ферментований чай родом з провінції Юннань. Цей чай з певною витримкою, чим вона більше, тим пуер вважається краще. Однак цей чай на любителя, так як має земляним присмаком.

13. “Кривавий” тофу

“Кривавий” тофу готується зі свинячої крові та соєвого сиру. Завдяки аромату і пікантному смаку він добре йде з рисовим настоянкою.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України