Авторські статтіПодорожі

Що можна побачити і зробити тільки на Фіджі. Фото

Кілометри білосніжних піщаних пляжів з пальмами, невинно чисті коралові рифи — межа мрій будь-якого туриста і одне з найпопулярніших місць для усамітнення голлівудських зірок. Тут не скрізь дозволено носити сонячні окуляри і капелюхи, а в гардеробі кожного чоловіка обов’язково повинна бути спідниця, що поєднується з піджаком. Тут потрібно зробити всього один крок, щоб повернутися в минуле і першим на планеті зустріти новий день. Все це можливо тільки в одному місці на планеті, і ім’я йому Фіджі.

Ми озібралися в культурних традиціях маленької острівної держави і з’ясували, чого точно не варто робити, якщо ви опинитеся в цьому райському місці.

1. Фіджі — це не острів, а держава

https://www.instagram.com/p/BnX-q-Nndld/

Країна розташовується на 332 островах, з яких заселена лише третина, але більша частина населення цієї держави живе на двох великих островах — Віті-Льову і Вануа-Льову.

2. Тут живуть голлівудські зірки

https://www.instagram.com/p/BnUZUeUD5VP/

Понад 80 % земель Фіджі належать сільським групам і використовуються в якості резервації. Але це не заважає голлівудським зіркам купувати тут цілі острови. Так, актор Мел Гібсон придбав невеликий острівець Манго за $ 15 млн у 2015 році. Тут проживають близько 40 місцевих жителів, які працюють на знаменитість. Вони займаються сільським господарством, доглядають за природою острова, обслуговують будівлі, дороги і злітно-посадочну смугу для особистого літака Гібсона.

3. Заборони та особливості культури

https://www.instagram.com/p/Bd6R19wHtoa/

Якщо ви зберетеся в будь-село Фіджі, то залиште сонцезахисні окуляри і капелюх голови, так як ці речі може носити тільки глава поселення. Ні в якому разі не можна доторкатися до голови місцевих жителів: у далекі часи вас могли б за це з’їсти живцем.

З порожніми руками приходити в село не прийнято. Краще захопити з собою інгредієнти для приготування кави (напою з подрібненого кореня рослини сімейства перцевих) і подарувати їх старійшини села. Не чиніть опір, коли місцеві діти почнуть сипати на ваше обличчя тальк — це частина вітальній церемонії (sevu sevu), за якою послідує спільне розпивання національного напою.

https://www.instagram.com/p/BnYQCLGHR71/

Мистецтво ходити босоніж по тліючим вугіллям зародилося в Фіджі близько 500 років тому в племені савау. Сьогодні тубільці проводять цю церемонію більше для розваги туристів і пропонують їм разом пройтися по вогненній дорозі.

4. Як тут туристи розважаються

https://www.instagram.com/p/BnUdNN5gSMS/

Багато туристів їдуть на острови, щоб поплавати разом з екзотичними рибками і подивитися величні коралові рифи.

https://www.instagram.com/p/BnYWkUVhwdZ/

Вельми популярно тут і екстремальна розвага — дайвінг з акулами.

https://www.instagram.com/p/BnUb0fYgWPO/

А тих, хто звик ніжитися на сонечку і повільно потягувати улюблений коктейль, тут чекає розкішний плавучий ресторан.

5. Різниця у часі

https://www.instagram.com/p/BnVEL5vBUF6/

Фіджі — одна з небагатьох держав на землі, де можна повернутися в минуле без особливих зусиль. Через острів Тавеуні проходити міжнародна лінія зміни дат. Тобто по різні сторони лінії час буде відрізнятися на цілу добу.

6. Англійські традиції

https://www.instagram.com/p/BnVg_zenonk/

Фіджі багато чого перейняв у Великобританії в колоніальні часи. Це і лівосторонній рух, і любов до споконвічно англійським видів спорту.

https://www.instagram.com/p/Bjo_PyaBx1u/

Регбі — це найулюбленіша гра фіджійцев, як чоловіків, так і жінок. Перед початком матчу кожна команда виконує спеціальний танець воїнів чібі (Cibi), щоб налякати своїх суперників.

7. Місцеві канібали

https://www.instagram.com/p/4akYfSpL-B/

Важко повірити, що ці привітні фіджійці колись були самими лютими канібалами в світі. Цей факт довго відлякував мореплавців від відвідування тутешніх місць. Канібалізм існував на території Фіджі до прибуття християнських місіонерів в середині 1800-х років, одного з яких — преподобного Томаса Бейкера — теж з’їли, залишивши від нього лише черевик.

8. Чому тут кокоси падають вам на голову

https://www.instagram.com/p/BnbSmV8FQJH/

Одне з фіджійских забобонів свідчить, що у кокосів є очі. Вони стежать за певними людьми, на яких хочуть впасти з пальми. Так що якщо на вас впаде кокос — це знак невдач, які будуть супроводжувати вам кілька найближчих днів.

9. Вода Фіджі

https://www.instagram.com/p/BnUWW7xjY6r/

Раніше на островах Фіджі вирощували і експортували цукровий очерет, а сьогодні один з найбільш відомих за кордоном місцевих брендів — це місцева артезіанська вода.

10. Всі носять спідниці

https://www.instagram.com/p/4IKW7bpL8Q/

На острові Буа представники чоловічої статі в недільні дні зобов’язані носити традиційну для цієї місцевості одяг саронг. Тут це подоба довгої спідниці називається сулу. Дуже часто на офіційних прийомах в інших країнах вищі державні чини Фіджі також одягаються в традиційні костюми.

https://www.instagram.com/p/BgmXSzDh4nB/

А так раніше виглядали співробітники дорожньої поліції.

11. Походження назви островів

Что можно увидеть и сделать только в Фиджи и ни в одной другой стране мира

Британський мандрівник Джеймс Кук вперше наніс на карті неправильну назву островів Фіджі, яка використовується й донині. Справа в тому, що місцеве населення називало свою батьківщину «Віті» (Viti), однак мешканці сусідніх островів Тонга вимовляли її як «Фісі» (Fisi). Можливо, члени експедиції почули спотворена назва місцевості і використовували саме його.

12. Хто живе на Фіджі

https://www.instagram.com/p/BKsfrlAhOVB/

Для роботи на цукрових плантаціях Фіджі з 1879 року європейці стали наймати робітників з Індії. Незабаром у зв’язку з високим природних приростом кількість індійського населення на островах збільшилася настільки, що навіть перевищило чисельність аборигенів. Сьогодні тут можна відвідати найвищий індуїстський храм в південній півкулі — Свамі-Шива-Шрі-Субрамания в місті Нанді.

13. Зв’язок з Великобританією

https://www.instagram.com/p/BHrWgXeB8a1/

За конституцією 1970 року Фіджі був державою в складі Співдружності. Главою держави була королева Великобританії, представлена призначається нею генерал-губернатором. В результаті урядового перевороту в 1987 році конституція була скасована, пост генерал-губернатора скасований, країна проголошена республікою. Главою держави став президент, і Фіджі виключили зі складу Співдружності, але на місцевих доларах досі залишилося зображення королеви Єлизавети II.

https://www.instagram.com/p/BjGWnpwhucp/

Члени королівської сім’ї неодноразово відвідували острівна держава з офіційними візитами, і деякі фіджійці дуже тісно пов’язані з монаршою родиною. Так, за кермом машини, яка везла Меган і її маму на весілля з принцом Гаррі, був фіджієць Ротуман, колишній офіцер армії, який довгий час є особистим водієм герцога і герцогині Кембриджських.

14. Всі символи на прапорі Фіджі

https://www.instagram.com/p/_si1scpL-9/

Блакитний фон державного прапора — це символ водних просторів Тихого океану, а голуб, зображений на гербовому щиті, свідчить про мир і дружбу з Великобританією. На ньому також можна виявити й інші символи Фіджі: кокосову пальму, цукровий очерет і зв’язку бананів.

А ви б хотіли побувати на островах Фіджі?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України