Авторські статтіЗдоров'я

Що допоможе поліпшити травлення

У моєму дитинстві по телевізору щоранку йшла передача про здоров’я. У рубриці «Для дітей» одного разу показали мультфільм, в якому головний герой – бравий ковбой з Дикого Заходу, розповідав про травну систему людини. Він пояснивши, що таке білки, жири і вуглеводи і на прощання сказавши: «пам’ятай, ти – те, що ти їси». Тоді я зрозуміла, що їжа (точніше, нутрієнти, але в дитинстві я цього не знала) для тіла людини є свого роду будівельним матеріалом.

Тепер я знаю про фізіологію людини набагато більше і можу з упевненістю сказати, що ми – не ті, що ми їмо, а те, що ми можемо переварити.

На жаль, іноді люди харчуються виключно овочами, крупами і м ясом, приготованим на пару, але ніякої користі з цього не отримують, тому що їх травна система просто не в змозі правильно і повноцінно переварити об’єм їжі.

БУДЬТЕ УВАЖНІ ДО СВОГО ХАРЧУВАННЯ

Те, що хороше травлення так само важливо, як і здорове харчування, я усвідомила, коли мені було 20 років. У той час я помітила, що від якості споживаної мною їжі залежить моє емоційне і фізичне благополуччя. Я вирішила повністю реорганізувати свою систему харчування.

Щоранку я починала зі смузі, на обід їла салати з капустою кале, пила риб’ячий жир, їла ягоди годжі і протеїнові батончики. Я витрачала багато часу та енергії на такий спосіб життя, не кажучи про ті, як дорого мені це коштувало! Я була зациклена на здоровому харчуванні, мій розпорядок дня можна було описати так: магазин – плита – прийом їжі – миття посуд – сон. І так з дня в день.

Однак ніяких поліпшень в плані здоров’я я не відчувала. Я постійно була голодним і часто вставала в годину ночі, щоб з’єднання їсти морозиво або випити солодкого чаю.

Незабаром на моїх руках з’єднання явилася екзема, що сильно вибило мене з колії – всі знають, що масажиста руки годують. На щастя, мої постійні клієнти розуміли, що це не заразно і дозволяли робити масаж. Однак моя самооцінка в тієї період сильно впала. Ці проблеми переслідували мене протягом кількох років.

Одного разу я познайомилася з жінкою, яка боролася з екземою вже не один десяток років. Вона пояснила мені, що екзема – це відповідна реакція організму на нездатність переварити і правильно засвоїти споживану їжу.

ХОРОШЕ ТРАВЛЕННЯ – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я

В кінці кінців я записалася на прийом до дієтолога. Він пояснивши, що проблеми зі шкірою у мене почалися через те, що внаслідок шлюбу жовчі мій шлунок переставши всмоктувати жири, необхідні для підтримки нормального стану шкіри. Лікар порадив мені споживати в їжу екстракт буряка, щоб стимулювати вироблення жовчі жовчним міхуром. Незабаром екзема пройшла і шкіра відновилася сама собою. Це було справжнє диво!

Тоді я зрозуміла, що травлення – найважливіший етап в процесі споживання їжі. Здорове, на мою думку, харчування руйнувало цей тонкий процес перетравлення їжі і засвоєння поживних речовин. До 20 років я могла з’єднання їсти плавлений сирок і снікерс, отримавши при цьому всі необхідні нутрієнти і енергію, а після моєї невдалої дієти навіть кале на пару з насінням гарбуза викликало у мене відчуття тяжкості та дискомфорту. Хороше травлення – запорука здоров’я.

Основні ознаки порушення травлення:

  • Відчуття тяжкості в шлунку після прийому їжі
  • Відчуття переповнення і руху внизу живота після прийому їжі
  • Постійна втома

Якщо ви адепт здорового харчування, але постійно відчуваєте голод або брак життєвих сил, швидше за все, вам варто приділити увагу своїй травній системі. Я знаю людей, які виключили зі свого раціону всі потенційно шкідливі продукти, але досі відчувають проблеми з травленням.

На травлення впливає не тільки ті, що ми їмо, як ми їмо, але і наші думки, емоції та ставлення до їжі в цілому. Кожен день вам доводиться переварювати не тільки їжу – інформацією ми теж усі ситі по горло. Навчіться керувати своєю системою травлення і ви побачите, як різко зміниться ваше життя і ваш зовнішній вигляд!

Автор: Дженні Хастінгс

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України