Що буде з пенсіями і пенсійним віком

Директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен на онлайн прес-конференції заявивши, що в Україні дуже низькі розміри пенсій та їх, дійсно, потрібно підвищувати.

Також він підтвердив, що МВФ веде переговори з Україною про підвищення пенсійного віку в країні, так як у Фонді считают цей інструмент дуже важливим для зменшення дефіциту ПФУ.

За його словами, підвищення пенсійного віку – критично важливо для МВФ, щоб продовжити співпрацю з Україною.

При цьому Томсен підкреслив, що домовленості на сьогоднішній день з урядом немає – “з цього питання відбуваються дискусії”.

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр Павло Розенко і міністр соцполітики Рева однозначно заявляли, що підвищення пенсійного віку не буде, а колегам з МВФ вони доводять, що є інші, більш ефективні механізми наповнення Пенсійного фонду. А прем’єр-міністр Гройсман анонсував пенсійну реформу, яку парламенту запропонують розглянути і підтримати вже в явились в місті у. Якщо її приймуть, то вже з 1-го жовтня мільйонам українців помітно підвищать пенсії.

11-го квітня прем’єр озвучивши приблизні суми.

Так, зокрема, 1 млн 308 тис. українців пенсії підвищать на суму до 200 гривень в місяць, 1 млн. 209 тисяч – на 200-500 гривень, 1 млн 993 тис. пенсіонерів отримають більше на 500-1 000 гривень, а пенсії 1 млн 109 тис. громадян стануть більше на 1 000 гривень. Таким чином, урядова пенсійна реформа передбачає осучаснення з 1 жовтня пенсії для 5 млн. 620 тис. громадян.

Якщо Кабмін реалізує реформи, то хоче плановану з грудня індексацію пенсій замінити на їх зростання з 1-го жовтня. Крім того, в уряді пропонують з цієї ж дати відмовитися від оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh