Новини

Шлюбний договір в Україні

Сьогодні все більша кількість пар перед тим, як піти в РАЦС, укладають шлюбний договір (контракт). Такий документ розставляє всі крапки над «і» та дозволяє уникнути великої кількості проблем як під час існування сімейного союзу, та і в момент його розірвання:

  • розподілу майна;
  • вирішення подальшого сумісного проживання з дітьми, старшими членами родини і т.д.;
  • встановлення грошових внесків на їх утримання та забезпечення дружини або чоловіка.

Такий спосіб урегулювання майнових питань тільки набуває свого розповсюдження в нашій державі. Багато хто вважає його причиною для розірвання відносин або ознакою корисливості. Потрібен цей договір вашій сім’ї чи ні – добровільне рішення кожної сім’ї. Але, як показує практика, заздалегідь потурбувавшись про своє майбутнє, кожна зі сторін забезпечує себе спокоєм та впевненістю.

Зміст шлюбного договору

Перш за все зазначимо, що шлюбний договір – це документ, який складають подружні пари або ті, які зібралися до РАЦСу. Він виконується у письмовому вигляді та встановлює чіткі правила розподілу майна, обов’язків та прав в цьому питанні. Але в ньому не може бути пунктів, що обмежують права та свободи людини.

Проконсультувавшись з адвокатом або нотаріусом, чоловік та дружина можуть вказати в контракті:

  • майно, що вважатиметься спільним, роздільним та частковим. При розлученні ці частки будуть поділені між подружжям або відійдуть комусь із них повністю;
  • правовий режим того майна, що підпадає під категорію «спільно нажите»;
  • використання майна в інтересах спільних дітей.

Також за допомогою цього документа може бути встановлений розмір аліментних виплат для утримання дітей або когось з подружжя. На таке рішення працездатність чоловіка або дружини впливу не має.

Порядок укладання шлюбного договору

У випадку, якщо пара вирішила визначити більш конкретно свої майнові права та обов’язки, вони можуть скласти контракт знаходячись в шлюбі або ще до офіційного заміжжя. Різницею між цими варіантами буде лише те, що в першому випадку юридичну силу договір набуде відразу, а в другому – лише після укладання сімейного союзу.

Для того, щоб зробити все правильно і бути впевненими у своєму майбутньому, доцільно заручитися допомогою фахівця з цього питання. Це може бути адвокат або нотаріус, який пояснить всі тонкощі цієї справи. Після підписання кінцевого варіанту, контракт узаконюють в нотаріальній конторі. В зміст документу можна вносити корективи та поправки в будь-який момент. Кожна така дія вимагає спільної погодженості з новими правилами та повторного звернення до нотаріуса.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України