Техно

Школярка з Луцька розробила пристрій для знешкодження мін та боєприпасів. Відео

Фото: Суспільне Луцьк

Школярка з Луцька Аліна Січук створила експериментального робота-аватара, призначеного для дистанційного знешкодження мін та боєприпасів з відстані 15 – 20 метрів.

Передає Суспільне Луцьк.

Над пристроєм Аліна працювала кілька місяців, більшість деталей виготовлено із пластику та підручних матеріалів. Цей робот-аватар допоможе у роботі українським саперам.

“Я рухаю своїми пальцями і ці рухи вони передаються до нашого робота, але зараз на його місці кроковий двигун”, – показує Аліна. – Таких датчиків, що копіюють рухи та передають їх роботу – чотири. Сам пристрій виготовлений із підручних матеріалів”.

Електронікою та робототехнікою дівчина захоплюється не перший рік. У розробці та створенні пристрою Аліні допомагав батько. Обов’язково радився з військовими та саперами.

«Собівартість робота-аватара 15 тисяч гривень. Навіть якщо він здетонує – найцінніші деталі вціліють, знищиться лише найдешевша його частина, вона коштує 2 – 3 тисячі гривень. … З цією сумою людське життя – не порівнюється взагалі», – стверджує автор.

Робота-аватара вже оцінили волинські сапери.

“Він допоміг нам доставити вибухову речовину для її знищення на місці. Безпечно. Тобто, на відстані, ми доставляємо вибухову речовину для знищення і одночасно сапер у безпеці”, – каже сапер Віталій Гаврилюк.

Сапер Віталій нещодавно приїхав із Донбасу. Разом із колегами півтора місяця розмінував місцеві території, – «Це дуже хороший робот. Гарна задумка. Нам він би дуже допоміг».

Цим роботом можна керувати дистанційно з відривом 15 – 20 метрів. Аліна Січук із батьком працюють над тим, щоб ще більше здешевити пристрій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України