Авторські статтіТехно

Школяр з Казані створив дешеві “ультразвукові очі” для сліпих

Новий прилад, здатний полегшити життя людям, що мають проблеми із зором, створив дев’ятикласник Дмитро Галімулін зі школи №139 в Казані. Хлопчик займається в радіо-гуртку при Інституті фізики КФУ і був натхненний ідеєю свого наставника Павла Корчагіна.

Унікальний за словами автора прилад працює завдяки ультразвуковому далекомірі. Невеликий «око» фіксується подібно налобному ліхтарику і посилає сигнал у простір перед собою. Залежно від того, як цей сигнал відбивається, пристрій визначає відстань до перешкод навколо носія та повідомляє його з допомогою вібрацій різної сили.

Юний винахідник говорити, що прилад можна вдосконалити, вмонтувавши більш потужний датчик. Поки що радіус дії обмежується двома метрами. Однак подібний пристрій виглядає багатообіцяючим, оскільки може виявити різні перешкоди і коштує дешевше, ніж спеціальні тростини або ліхтарики, які до того ж обмежені за своїм функціоналом.

За своє відкриття школяр був нагороджений дипломом ІІІ ступеня в секції «Фізика» на III Всеросійській (XIX Поволзькій) наукової конференції учнів ним. Н.І. Лобачевського 2017-2018 навчального року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.