Шістдесят років тому Папа Франциск вступив до Товариства Ісусового

Шістдесят років тому, 11 березня 1958 року, Хорхе Маріо Берґольйо вступив до Товариства Ісусового, в якому 22 квітня 1973 року склав урочисту професію. Без сумніву, формування на основі спадщини святого Ігнатія Лойоли залишило глибокий слід у характерних рисах Папи Франциска. Про це наші колеги з іспанської редакції «VaticanNews» розпитали в о. Артуро Соси, теперішнього Генерального Настоятеля Товариства Ісусового.

Свобода, розпізнавання, молитва й соціальна чутливість. Саме такі характерні риси теперішнього Наступника святого Петра, що є також спадщиною єзуїтського формування, виокремив о. Артуро, який називає Папу Франциска «однією з небагатьох постатей світового рівня», які дійсно усвідомлюють актуальну ситуацію, беручи до уваги, насамперед, «тих людей, які найбільше страждають».

На думку Генерального Настоятеля, ці аспекти віддзеркалюють те, що розвинулося в Товаристві Ісусовому після Другого Ватиканського Собору, йдучи за навчанням блаженного Папи Павла VI: зв’язок між поширенням віри та боротьбою за соціальну справедливість, діалог з усіма культурами, відкритість на світ і особлива увага до захисту створіння.

Щодо зустрічей з єзуїтами відповідних країн під час Апостольських подорожей, о. Артуро зазначив, що Папі «подобається почуватися братом серед братів», вдихаючи отой «родинний дух», який є корисним для всіх.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh