Медикамент Ібупрофен є популярними нестероїдних анальгетиком, який позбавляє від болю, температури і запалення як дорослих, так і дітей. Однак нестероїдні протизапальні препарати, своїми побічними ефектами завдають непоправної шкоди організму. Вони здатні призвести до захворювань серця, патології кровообігу і проблем з шлунком.
Адже, крім того, що Ібупрофен шкодить організму при тривалому застосуванні, перед його прийомом важливо враховувати ряд інших факторів, таких як стан пацієнта, його вік, а також одночасний прийом інших препаратів. Саме тому багато людей шукають натуральні засоби, здатні стати альтернативою ефективному, але небезпечного для організму медикаменту.
Якщо зазирнути в історію, до винаходу медикаментів людство справлялося з хворобами за допомогою натуральних засобів. Лікарські трави й продукти, створені самою природою, доводили свою ефективність протягом тисячоліть, а значить і в наші дні вони можуть стати гідною альтернативою Ібупрофену та іншим медикаментів, створеним промисловим способом. Розглянємо найбільш дієві з них.
1. Куркумін
Цей відомий біофлавоноїд є одним з компонентів куркуми. Поставляється це рослина з Індії, де має шалену популярність як в якості прянощів, так і у вигляді ліків, споконвіку застосовуваного в аювердичній медицині. Працює він, також як і капсаїцин, тобто блокує передачу сигналу про болі в мозок. Крім того, куркумину приписують здатність блокувати вироблення певних білків, що викликають запалення.
2. Котячий кіготь
Така незвичайна назва ця деревовидна ліана отримала за свою схожість з гострими котячими кігтиками. Батьківщиною цілющого рослини є Південна Америка, а саме ліси Амазонії, звідки кора і коріння котячого кігтя поширюються по всьому світу. Згідно з дослідженнями, цей продукт багатий алкалоїдами і органічними кислотами, глікозидами і біофлавоноїдами, завдяки чому стимулює імунну систему. Крім того, котячий кіготь містить протизапальні агенти, які гальмують виробництво простагландинів, відповідальніх за біль і запальні процеси.
3. Босвелія
Рослина босвелія, відома також під назвою «індійський ладан» є одним з найважливіших цілющих рослин в аювердичної медицині. Відоме людству з незапам’ятних часів, рослина босвеллия традиційно використовується для лікування хронічних запальних захворювань, а також ряду інших розладів:
- остеоартрит;
- ревматоїдний артрит;
- бронхіальна астма;
- запальні розлади кишечника.
Ефективність цього ліки криється в особливих речовин – босвеллиевых кислотах, які покращують приплив крові до суглобів і запобігають розвиток запальних процесів.
4. Капсаїцин
Капсаїцином називають алкалоїд, що міститься в різних видах стручкового перцю. Коли людина відчуває біль, організм подає в мозок спеціальний сигнал. Речовина капсаїцин здатна втручатися в цей процес, купируя біль. Застосовують такі ліки у вигляді крему, який готується з м якоті гострого перцю і може наноситися на будь болючу ділянку тіла (виключаючи очі).
Важливо лише розуміти, що при первинному застосуванні лікарська мазь провокує відчуття печіння і сльозоточивість, які швидко зникають. Використовуючи крем з капсаїцином 3 рази в день можна швидко позбутися від болю, головне дотримуватись обережності при його застосуванні: не торкатися руками очей після роботи з кремом, а також ретельно мити руки після контакту з таким ліками.
5. Кора білої верби
Це лікарський засіб, ефективність якого була виявлена більш 2000 років тому. Згадки про це цілющий продукт можна знайте в Аюверде, а також у медицині стародавніх китайців і римлян. Настої і відвари кору білої верби успішно застосовуються для лікування болю в попереку, для боротьби з остеоартритом (включаючи бурсити, тендиніти), а також для позбавлення від головного болю.
Це ліки має у своєму складі речовину саліцин, на основі якого була розроблена ацетилсаліцилова кислота, а значить, і препарат Аспірин. І нехай, кора білої верби діє на організм не так швидко, як більшість НПЗЗ, вона безпечна для людини так і ефект від її впливу більш тривалий.
6. Ефірні олії
Незважаючи на те, що ефірні олії не можна назвати прямою альтернативою Ибупрофену, ці речовини володіють однією унікальною особливістю – можуть природно полегшувати головний біль. Досить часто головний біль виникає в результаті нервового перенапруження, стресу або неправильного способу життя.
У цих випадках втирання в шкіру голови ефірних масел стає справжнім порятунком, так як надається ефект посилюється заспокійливим масажем голови. З різноманіття ефірних масел особливу увагу варто звернути на масло ромашки (міорелаксант), масло лаванди (чудове природне знеболююче), а також на олію шавлії, яке знижує частоту серцевих скорочень, знімає напругу і допомагає уникнути стресу.
Бережіть себе!