Авторські статтіЗдоров'я

Шість ефективних вправ для розслаблення м’язів спини

Багато сучасних городян працюють в офісах. Незважаючи на те, що офісна праця не може вважатися фізично напруженою, необхідність протягом тривалого часу зберігати одне і те ж (далеко не завжди правильне положення тіла не кращим чином позначається на здоров ї опорно-рухового апарату. Більшість конторських службовців рано чи пізно починають скаржитися на головний біль, болі в спині і швидку стомлюваність.

Причина нездужань – у постійному напруженні м язів спини і невміння їх розслабити. Проблему можна вирішити, організувавши регулярні заняття спортом, але, на жаль, це вдається не всім. Втім, при бажанні можна обійтися і без відвідування спортзалу: існує кілька нескладних вправ, доступних для людей з будь-яким рівнем спортивної підготовки. Вони не вимагають використання спеціальних тренажерів, але цілком здатні забезпечити розслаблення м язів спини і дати тілу відпочинок, необхідний для відновлення сил після робочого дня.

«Морська зірка»

Ляжте на спину (поверхня під тілом повинна бути рівною і твердою) і трохи полежте, розкинувши руки в сторони і розслабившись. Потім виконайте повільний скручування: поверніть верхню частину тулуба і руки в одну сторону, а таз і зігнуті в колінах ноги – в іншу. Поверніться у вихідне положення. Повторіть руху 8-10 разів в кожну сторону. Намагайтеся не напружуватися і не поспішати.

«Лежачий камінь»

Постеліть на підлогу невеликий килимок і поставте на його край стілець таким чином, щоб сидіння було звернено в бік тканини. Ляжте на підстилку на спину, зігніть ноги і покладіть гомілки на сидіння стільця. Stegna при цьому повинні розташовуватися перпендикулярно до підлоги. Зберігайте таке положення протягом 3-4 хвилин. Потім зробіть кілька махів вгору і вниз витягнутими руками (можна обома руками відразу або поперемінно), намагаючись дістати тильною частиною кистей до підлоги за головою.

Вправи допомагає поліпшити кровообіг у всьому тілі, дає м’яка язам спини і шиї відпочинок від навантажень, що виникають при сидячій роботі.

«Гнучка змія»

Ляжте на живіт. Поставте руки на рівні плечей. Повільно підніміть верхню частину тулуба, спираючись на долоні. Пальці при цьому повинні упиратися в підлогу. Утримуйтеся протягом декількох секунд, відчуваючи напруження м язів живота і ніг, потім поверніться у вихідне положення, не чекаючи виникнення неприємних відчуттів. Повторіть вправу 10-15 разів.

Такі рухи сприяють невеликому розтягування хребта і допомагають компенсувати навантаження, які міжхребетні диски відчувають протягом дня, якщо постійно сидіти в незручній позі.

«Ембріон»

Положення, характерне для плода в період внутрішньоутробного розвитку, недарма вважається одним з найбільш комфортних і фізіологічно правильних. Воно корисне і для дорослої людини, яка хоче швидко розслабитися, відпочити і відновити душевну рівновагу.

Ляжте на спину, зігніть ноги і підтягніть їх руками до живота, обхопивши долонями під коліна. Полежіть так протягом хвилини. Поверніться у вихідне положення, потім зробіть вправу, лежачі на боці (спочатку на одній, потім на іншому). Повторіть руху кілька разів.

«Кут»

Для виконання вправи потрібно диван або крісло з м’якою спинкою. Щоб розслабити м’яка зв’язку spini і злегка розтягнути хребет, потрібно зайти за крісло з задньої сторони, перегнутися через нього і протягом декількох хвилин повисіти, спираючись пальцями ніг об підлогу, а нижньою частиною живота на спинку крісла. Тіло при цьому повинно бути зігнуто під прямим кутом, а руки складені на грудях.

«Заплетання ніг»

Ляжте на спину. Зігніть ноги, щоб ступні спиралися об підлогу. Візьміться руками за праву ногу і поверніть її, підвівши гомілку під колінний згин лівої ноги. Повільно підтягніть ноги руками до живота до тих пір, поки гомілку лівої ноги не розташується в повітрі горизонтально. Затримайтеся в такому положенні на 30 секунд. Повторіть вправу 8-10 разів для кожної ноги.

Постійне напруження м язів спини загрожує розвитком їх спазму, який може зберігатися роками. Подібна ситуація веде до перетиснення кровоносних судин і нервових волокон; внутрішні органи та головний мозок при цьому починають страждати від нестачі поживних речовин та кисню.

Вправи по розслабленню м язів спини не вимагають особливих зусиль і витрат часу. Звикнувши виконувати їх щодня, можна уникнути появи безлічі проблем зі здоров ям, таких як хронічна мігрень, міжреберна невралгія, зниження зору та ін. У поєднані з водними процедурами ці заняття дозволяють надовго зберегти фізичну активність, працездатність і гарний настрій.

Відео з YouTube по темі статті:

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України