ЄС|NATO

Щоб інформувати – міністерства не створюють

Всі дзвонять з приводу коментарів про міністерство по інофрмаційній політиці. А у мене сів голос, для телеканалів непридатна :).

Пишу тут про свою позицію. Якщо вірити Стецю Юрію та Геращенко Антону, міністерство створюється, нібито, щоб організувати інформування жителів окупованих територій. Ну що ж, я вважаю, що держава дійсно має займатися проблемою інформування на Сході країни, в Криму, за кордоном, розвінчання міфів російської пропаганди, роз’яснення своєї політики і так далі. Але для цього потрібно не міністерство – тобто бюрократичний апарат – створювати! А грамотно вибудуване іномовлення та грамотно побудований продакшн для створення продукту для жителів Сходу. Із залученням досвідчених експертів у сфері інформаційних воєн, сіціологов, психологів і так далі. Навіщо для цього міністерство ?! Якщо потрібна координація з держ.структурами – а вона таки потрібна – ок, створіть спеціальний відділ при РНБО, або Держтелерадіо, або МЗС … Все. Це вже можна і потрібно було давно зробити, заклавши в бюджет необхідні кошти.

У тому ж вигляді, як воно пропонується, ініціатива схожа більше на спробу створення органу державної цензури. Який буде під приводом війни поступово, потихеньку починати “наставляти” всі телеканали – з тим, щоб ті замовчували невигідну владі інформацію.

Щоб інформувати – міністерства не створюють! А от щоб керувати і контролювати – так, саме та структура.

Так що позиція журналістів, вважаю, має бути однозначна: міністерству правди – ні. А от працювати з жителями окупованих територій – держава зобов’язана. Вже давно. Працювати якісно. Бачимо ми це? Ні! Волонтери роблять і в справі розвінчання рос.пропаганди набагато більше, ніж держава. І їм для цього міністерство точно не потрібно.

Наталья ЛИГАЧЕВА

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України