ЄС|NATO

Що зміниться для українців у країнах Євросоюзу у 2023 році

Тисячі українців виїхали з України та залишилися в інших країнах. При цьому країни Євросоюзу змінюють умови перебування для українських біженців у 2023 році. Що зміниться для українців?

Європейські країни поступово змінюють правила допомоги. Зміни стосуються насамперед розміру виплат, умов проживання та оплати за громадський транспорт.

У Німеччині підвищують розмір допомоги, яку українські біженці отримуватимуть нарівні з німцями. Розмір виплат зросте на 40-50 євро на місяць. Допомога з безробіття Hartz IV стане частиною базового доходу громадян.

Як і раніше, українці зможуть в’їжджати до Німеччини без візи і перебувати там до 90 днів без посвідки на проживання. Для отримання дозволу на проживання для тимчасового захисту необхідно подати заяву протягом 90 днів після першого в’їзду до країни. Приймають українців у 6 федеральних землях та селять у центрах для біженців, доки не знайдуть найкраще тимчасове житло.

У Чехії виплати зміняться відповідно до розміру зміненого прожиткового мінімуму.

2022 року гуманітарна допомога для українців склала 5000 крон. За новими нормами 2023 допомога для дорослих повинна становити 4860 крон, а для дітей – 3490 крон.

Люди віком від 65 років та дорослі з обмеженими можливостями отримають 7290 крон, а діти з інвалідністю – 5235 крон.

 Что изменится для украинцев в странах Евросоюза в 2023 году

У Братиславі столиці Словаччини скасовується безкоштовний проїзд для українців у громадському транспорті. Українці з тимчасовим захистом втратять право на безкоштовний проїзд в автобусах, електричках, тролейбусах.

Залишається можливість користуватися безкоштовним громадським транспортом у день отримання документів SLOVAK HELP або “Тимчасовий притулок” та протягом наступних 4 днів, які є стандартними по всій Словаччині для залізничного та приміського транспорту.

Українські біженці в столиці Латвії Ризі зможуть безкоштовно їздити до 30 червня 2023 року у громадському транспорті. Це стосується проїзду у ризьких трамваях, тролейбусах та автобусах.

У таборах, гуртожитках, пансіонатах та базах відпочинку Польщі проживає близько 80 тисяч українських біженців. Згідно із законом, у 2023 році українці зможуть безкоштовно проживати у таких місцях тимчасового розміщення лише у перші 120 днів з моменту приїзду до Польщі. Після цього за проживання потрібно буде сплачувати: з березня 2023 р. громадяни України, які проживають у таких місцях у Польщі понад 120 днів, мають сплачувати 50% коштів за проживання, але не більше 40 злотих на добу (понад 300 грн). З травня 2023 року потрібно буде покривати 75% вартості проживання – але не більше ніж 60 злотих на добу (500 грн).

При цьому звільняються від оплати вразливі категорії громадян – інваліди особи пенсійного віку, вагітних, жінки з дітьми до року, жінки з трьома дітьми та більше, особи зі складними ситуаціями.

З 1 квітня 2023 року українські біженці, якщо вони офіційно працюють або відкрили власний бізнес, зможуть звертатися за видом на тимчасове проживання у Польщі.

У Нідерландах змінять виплати для українських біженців, які не працюють. З 1 лютого 2023 року виплату щомісячної допомоги для всієї сім’ї може бути знижено, якщо дорослий член сім’ї отримує дохід від роботи або пільг.

Для відшкодування витрат сім’ям, що приймають, на людину виділятимуться 93 євро на місяць. Ця сума буде однаковою для дорослих та дітей.

Хоча у Британії 2023 року умови для українських біженців офіційно не зміняться, варіантів для житла стає дедалі менше, все більше українців опиняються на вулиці та звертаються за розселенням до місцевої влади.

Приїхати до країни, як і раніше, можна буде за програмою “Будинки для України” – візу видадуть у разі, якщо в Британії знайдеться спонсор, який прийме у себе вдома українців на мінімальний термін 6 місяців. Також українці можуть отримати візу до Великобританії для возз’єднання з членами сімей, які вже тимчасово проживають, таку візу можна отримати максимум на 3 роки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України