Новини

Що таке кондиціонер для обігріву і який у нього принцип роботи?

Кондиціонери дуже часто встановлюють в офісах, квартирах та власних будинках. Основною їх функцією усі вважають охолодження повітря та створення комфортних умов для життя та роботи. Але не усі знають, що є кондиціонери на обігрів, які також дуже важливі в холодну пору року.

Як працює кондиціонер для обігріву?

Кондиціонер для обігріву працює, як звичайний обігрівач. Він може забезпечити житло різною температурою, цей показник вказує у характеристиках виробник. Але варто розуміти, що чим нижча температура на вулиці, тим швидше будуть зношуватись деталі у пристрої.

Принцип роботи кондиціонера на обігрів:

 • Компресор у зовнішньому блоці стискає холодний агент.
 • Фреон підвищує свою температуру, в результаті чого стискається і проходить через конденсатор.
 • Там фреон охолоджується і стає рідким.
 • Холодний агент стає газом.
 • Далі фреон охолоджується і поглинає тепло зовні.
 • Тепер холодний агент нагрівається, подається в компресор і весь цикл повторюється.

Встановлювати кондиціонер в ролі повноцінного обігрівача в будинку взимку не варто. Зараз, звісно, виробники намагаються вдосконалювати свої прилади, щоб вони могли працювати навіть за низьких температур, але ефективність може не зовсім влаштовувати.

Кондиціонери для обігріву ідеально підійдуть для допоміжного джерела тепла, якщо опалення не достатньо або воно не дуже якісне.

Поради щодо використання кондиціонера на обігрів

Тривалість терміну експлуатації кондиціонера на обігрів залежить не лише від виробника та якості деталей, але й від правил використання. Потрібно знати декілька деталей, щоб забезпечити тривалу роботу без перебоїв.

 1. Кондиціонери не потрібно встановлювати в тих приміщеннях, де високий рівень вологи, є хімікати або речовини, що здатні легко запалюватись.
 2. Такого виду кондиціонери можна використовувати безперервно, якщо в житловому будинку/квартирі є циркуляційне опалення з котлом.
 3. Під час будівництва будинку не варто встановлювати кондиціонери, як основний вид опалення. Потрібно задуматись про альтернативні способи. А кондиціонер буде лише допоміжним у сильні морози.
 4. В кімнаті повинна бути оптимальна температура (не надто холодно).
 5. Фільтри в кондиціонері потрібно регулярно чистити. Так можна уникнути багатьох поломок.

Кондиціонер на обігрів не лише охолоджує та обігріває приміщення, він може забезпечити потрібний рівень вологи та свіжості. Фільтра поглинають увесь пил та інші шкідливі мікрочастинки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України