Техно

Що таке фанкойли і їх види

Фанкойл – вентиляторний доводчик.
Фанкойли класифікуються за такими параметрами: потужність, розмір, конструкція. У комплектацію фанкойла як правило входить кілька елементів: теплообмінник фанкойла (передача холоду від носія до охолоджувального середовища або тепла до нагріваючого), дренажна помпа (відводить конденсат вище рівня розташування фанкойла), електронагрівач (основний нагрівальний елемент), вентилятор, пульт управління, фільтр ( для очищення повітря, що поступає). Фанкойл передбачає також наявність вхідних решіток, піддону для дренажу, вихідні решітки, теплозвукоізоляцію (зниження рівня шуму при роботі) і обв’язка фанкойла (клапани, фільтри на воду, балансувальні та запірні вентилі).


Вибір фанкойлів.
Підбирається фанкойл по типу, в залежності від розмірів приміщення, варіантів монтажу. Основним параметром, на який посилаються при виборі фенкойлів, є холодопродуктивність, купити фанкойли можна у розділі – http://mitsushito.com/shop/fankojly.html, також тут можна отримати безкоштовну консультацію. Визначаючи поняття “тип фанкойла” в більшості випадків мають на увазі фанкойл по типу установки (по конструкції):

Касетний фанкойл це фанкойл, який як правило, монтують в підвісну стелю – є найбільш оптимальним варіантом при кондиціонуванні офісних приміщень, торгових залів і холів. У більшості випадків такі фанкойли розподіляють потік повітря в чотирьох напрямках (четирьохсторонній касетний фанкойл), що дозволяє обробити відразу великий об’єм повітря в приміщенні. Часто конструкції таких фанкойлів дозволяють підключати повітроводи припливного повітря. Найбільш поширені розміри фанкойлів 600 * 600 мм, які називаються компактними касетними фанкойлами. Конструктивні особливості обмежують їх холодопродуктивність до 5 кВт. Для розміщення більшого теплообмінника і більш потужного вентилятора касетний фанкойл виготовляється в іншому популярному розмірі – від 800 * 800 мм до 850 * 850 мм, або в менш популярному розмірі 600 * 1200 мм. Іноді виробники для скорочення виробничих витрат виготовляють касетні фанкойли, шляхом “накладання” на канальний фанкойл повітропроводів і лицьової панелі, тим самим отримуючи однопотоковий касетний фанкойл.

Канальний фанкойл призначений для прихованого монтажу. Канальні фанкойли як правило приховані від очей а повітрообмін в приміщенні здійснюють через підведені до них повітроводи. Це найбільш поширене рішення забезпечення комфортного клімату в приміщенні за допомогою фанкойлів. Основною перевагою цього рішення є великий діапазон холодопродуктивності таких фанкойлів – від 1 кВт до сотень кіловат. З іншого боку – чим більше холодопродуктивність – тим вище вимоги до проектування повітропроводів.

Настінний фанкойл монтується на стіні. Зазвичай виглядає як звичний більшості внутрішній блок спліт-системи. Зважаючи на складність прихованої підводки водопостачання до таких фанкойлів- часто можна зустріти більші на вигляд фанкойли, як правило це одна з різновидів канального фанкойла прихована в привабливому декоративному корпусі, або за облицювальними панелями.

 

Підлоговий фанкойл призначений для жорсткого кріплення до підлоги. Встановлюються такі фанкойли на жорстких ніжках і застосовуються при монтажі далеко від капітальних стін, наприклад при панорамному склінні приміщення або вздовж легких перегородок. Також, як і настінні фанкойли, найчастіше це різновид канальних фанкойлів, і, якщо вони не приховані декоративними панелями, то можуть бути виконані в елегантному корпусі.

Стельовий фанкойл – монтується на стелі і часто використовується в приміщеннях, де простір уздовж стін обмежений конструкціями, які перешкоджають повітрообміну або стіни несуть деякий функціонал. Наприклад, такі фанкойли застосовуються в невеликих магазинах, в кафе, ресторанах, в невеликих приміщеннях. Також, як і попередні два типи фанкойлів, виконуються в декоративному корпусі, або ховаються за декоративними панелями.

Взагалі, по суті, останні три типи фанкойлів – це універсальні канальні фанкойли, які спочатку спроектовані для “гнучкої” установки в горизонтальному або вертикальному положенні, і, для задоволення естетичних запитів замовника, можуть бути укомплектовані декоративними корпусами. За холодопродуктивністю такі фанкойли виробляються в діапазоні від 1 до 8 кВт. на великі потужності вони виходять занадто громіздкими і непривабливими для відкритої установки, хоча, деякі виробники випускають корпусні фанкойли потужністю до 20 і більше кіловат.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України