Що таке фанкойли і їх види

Фанкойл – вентиляторний доводчик.
Фанкойли класифікуються за такими параметрами: потужність, розмір, конструкція. У комплектацію фанкойла як правило входить кілька елементів: теплообмінник фанкойла (передача холоду від носія до охолоджувального середовища або тепла до нагріваючого), дренажна помпа (відводить конденсат вище рівня розташування фанкойла), електронагрівач (основний нагрівальний елемент), вентилятор, пульт управління, фільтр ( для очищення повітря, що поступає). Фанкойл передбачає також наявність вхідних решіток, піддону для дренажу, вихідні решітки, теплозвукоізоляцію (зниження рівня шуму при роботі) і обв’язка фанкойла (клапани, фільтри на воду, балансувальні та запірні вентилі).


Вибір фанкойлів.
Підбирається фанкойл по типу, в залежності від розмірів приміщення, варіантів монтажу. Основним параметром, на який посилаються при виборі фенкойлів, є холодопродуктивність, купити фанкойли можна у розділі – http://mitsushito.com/shop/fankojly.html, також тут можна отримати безкоштовну консультацію. Визначаючи поняття “тип фанкойла” в більшості випадків мають на увазі фанкойл по типу установки (по конструкції):

Касетний фанкойл це фанкойл, який як правило, монтують в підвісну стелю – є найбільш оптимальним варіантом при кондиціонуванні офісних приміщень, торгових залів і холів. У більшості випадків такі фанкойли розподіляють потік повітря в чотирьох напрямках (четирьохсторонній касетний фанкойл), що дозволяє обробити відразу великий об’єм повітря в приміщенні. Часто конструкції таких фанкойлів дозволяють підключати повітроводи припливного повітря. Найбільш поширені розміри фанкойлів 600 * 600 мм, які називаються компактними касетними фанкойлами. Конструктивні особливості обмежують їх холодопродуктивність до 5 кВт. Для розміщення більшого теплообмінника і більш потужного вентилятора касетний фанкойл виготовляється в іншому популярному розмірі – від 800 * 800 мм до 850 * 850 мм, або в менш популярному розмірі 600 * 1200 мм. Іноді виробники для скорочення виробничих витрат виготовляють касетні фанкойли, шляхом “накладання” на канальний фанкойл повітропроводів і лицьової панелі, тим самим отримуючи однопотоковий касетний фанкойл.

Канальний фанкойл призначений для прихованого монтажу. Канальні фанкойли як правило приховані від очей а повітрообмін в приміщенні здійснюють через підведені до них повітроводи. Це найбільш поширене рішення забезпечення комфортного клімату в приміщенні за допомогою фанкойлів. Основною перевагою цього рішення є великий діапазон холодопродуктивності таких фанкойлів – від 1 кВт до сотень кіловат. З іншого боку – чим більше холодопродуктивність – тим вище вимоги до проектування повітропроводів.

Настінний фанкойл монтується на стіні. Зазвичай виглядає як звичний більшості внутрішній блок спліт-системи. Зважаючи на складність прихованої підводки водопостачання до таких фанкойлів- часто можна зустріти більші на вигляд фанкойли, як правило це одна з різновидів канального фанкойла прихована в привабливому декоративному корпусі, або за облицювальними панелями.

 

Підлоговий фанкойл призначений для жорсткого кріплення до підлоги. Встановлюються такі фанкойли на жорстких ніжках і застосовуються при монтажі далеко від капітальних стін, наприклад при панорамному склінні приміщення або вздовж легких перегородок. Також, як і настінні фанкойли, найчастіше це різновид канальних фанкойлів, і, якщо вони не приховані декоративними панелями, то можуть бути виконані в елегантному корпусі.

Стельовий фанкойл – монтується на стелі і часто використовується в приміщеннях, де простір уздовж стін обмежений конструкціями, які перешкоджають повітрообміну або стіни несуть деякий функціонал. Наприклад, такі фанкойли застосовуються в невеликих магазинах, в кафе, ресторанах, в невеликих приміщеннях. Також, як і попередні два типи фанкойлів, виконуються в декоративному корпусі, або ховаються за декоративними панелями.

Взагалі, по суті, останні три типи фанкойлів – це універсальні канальні фанкойли, які спочатку спроектовані для “гнучкої” установки в горизонтальному або вертикальному положенні, і, для задоволення естетичних запитів замовника, можуть бути укомплектовані декоративними корпусами. За холодопродуктивністю такі фанкойли виробляються в діапазоні від 1 до 8 кВт. на великі потужності вони виходять занадто громіздкими і непривабливими для відкритої установки, хоча, деякі виробники випускають корпусні фанкойли потужністю до 20 і більше кіловат.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh