Новини

Що робити після видалення зубів мудрості

Зуби мудрості видаляти складніше, ніж інші зуби, тому й до реабілітації після операції варто ставитися серйозно. Що саме варто робити після позбавлення від «вісімок», і яких дій уникати певний час після екстракції зуба – розберемося просто зараз.

«Вісімки», або треті моляри виходять останніми, а видаляти їх часто доводиться раніше за будь-які інші. Це відбувається через утрудненість їхньої гігієни, швидкий розвиток карієсу та руйнування зубної одиниці, й навіть складність професійного огляду та лікування. До того ж, зуби мудрості можуть приносити чималий дискомфорт навіть на етапі прорізування, а отже – хірург-стоматолог може порекомендувати видалення ще до того, як зуб з’явиться над поверхнею ясен. Сьогодні розбираємося з тим, як поводитися після видалення зубів мудрості.

Просте, складне, атипове видалення зубів мудрості: час на відновлення

Залежно від складності операції, відновлення після видалення може зайняти різний об’єм часу:

 • Просте видалення означає, що зуб знаходиться на своєму місці над яснами, зруйнований менш ніж на 50% і не потребує використання спеціальних інструментів під час операції. Період відновлення після простого видалення становить 3-5 днів.
 • Складне видалення – це екстракція зруйнованого зуба мудрості чи його кореня. Це зуб, який прорізався і також знаходиться на правильному місці у щелепі (не є дистопованим). Під час такого втручання можуть знадобитися додаткові інструменти та – іноді – накладання швів. Після операції період відновлення становить 7-10 днів.
 • Атипове видалення – операція на ретинованому (зубі, який не прорізався) чи дистопованому зубі (це одиниця, яка неправильно лежить у щелепі: наприклад, під кутом, руйнуючи сусідню одиницю). Такий зуб доводиться екстрагувати довше, за допомогою більшої кількості інструментів та іноді – розсвердлюючи «вісімку» на 2-4 частини. Після такої операції часто необхідне накладання швів і довший спокій для ротової порожнини: протягом 10-14 днів, а також постопераційний огляд.

Що робити після видалення «вісімки»

Рекомендації, якими варто керуватися після видалення зуба мудрості, нескладні. Однак саме вони ефективно знижують ризики ускладнень: кровотечі, запалення в лунці (альвеоліту) чи появи гною. Залежно від типу операції, варто дотримуватися правил протягом певного часу після неї:

 • 2-3 години після екстракції не приймати їжу й не пити нічого, крім води;
 • прийняти знеболювальне за 1-2 години після видалення;
 • не відвідувати сауну чи баню протягом кількох днів;
 • відмовитися від алкоголю та паління;
 • відмовитися від гарячої, твердої й надто холодної їжі;
 • не полоскати ротову порожнину для збереження згустку в лунці;
 • не тривожити згусток язиком;
 • берегтися від фізичних та нервових навантажень;
 • не користуватися народними методами для пришвидшення заживлення;
 • не прикладати теплі компреси до щелепи.

Отже, основне, чим ви можете допомогти собі після екстракції зубу мудрості – це не робити зайвих рухів, користуватися знеболювальним у дозволених денних дозах і на короткі проміжки часу прикладати прохолодні компреси. І вже на постопераційному огляді в стоматологічній клініці Осадчого і ви, і ваш лікар зможете побачити й відчути позитивний результат ваших зусиль.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України