ЄС|NATO

Що приховується за зняттям депутатської недоторканості

     Почнемо з роз’яснення, що таке і для чого потрібна депутатська недоторканність. Депутатська недоторканність – це сукупність прав і привілеїв, наданих представникам влади від юридичного переслідування в процесі їх заняття законотворчої або виконавчою діяльністю. Це не індульгенція і не ліцензія на вседозволеність. Це захист від системи. Те, що в Україні за депутатською недоторканністю звикли ховатися злочинці – це лише доводить неправильність системи і доводить необхідність її руйнування. Але система буде опиратися.

Щоразу, коли я зустрічався з виборцями мене питали про депутатську недоторканність. І кожен раз я роз’яснював людям, що зняття депутатської недоторканності в умовах реалій української політики – це те, що буде вигідно людям, які не хочуть руйнувати систему. А я йду в ВР саме для того щоб зруйнувати цю олігархічну монополію. І я пояснював, що не депутатську недоторканність треба знімати, а міняти виборче законодавство, прийняти закон про відкриті списки і нарешті дати народу можливість контролювати владу. Яким чином? Пояснюю.

У нас у всіх є можливість вибрати президента. Є можливість вибрати мера. Є можливість вибрати депутата. Але звільнити їх ніхто з нас не може. Необхідно не депутатську недоторканність знімати, яка захищає нардепа від наскрізь прогнилої корумпованої судово-прокурорської системи, а прийняти закон про імпічмент призедента, про можливість відкликання депутата або зняття з обраним посади мера. І тоді у нас з вами з’явиться реальний інструмент від недбайливих політиків. Завинив політик, не виконав свої зобов’язання перед виборцями або став відстоювати інтереси своїх спонсорів? Добре, тоді згідно процедури люди які обирали депутата відкликають його з займаної посади і тоді він автоматично втрачає недоторканність. Але про це воліють не говорити. Простіше людям розповісти, що треба зняти недоторканність. Добре, знімемо. І що? Першими постраждають ті, хто хочуть змін і злам системи, а не “свої” депутати. “Своїх” не чіпатимуть, навпаки вони будуть ще більш вірно служити олігархам для того, щоб не наслідувати дорогий неугодних.

Депутатська недоторканність важлива лише на період діяльності депутата. На той період поки він займається законотворчою діяльністю і потрібна вона для того, щоб виключити можливість тиску на нього на період його роботи. Я не збираюся вічно бути депутатом. І я хочу мати інструмент контролю за владою. Цей інструмент не зняття недоторканності, а можливість відкликання депутата, мера або будь-якого держслужбовця з займаної обирається посади. Це і є справжній контроль за владою, а не фікція, яку кидають народу, як кістку собаці.

Я не боюся за себе. Боявся б – тоді б не почав війну з гральною мафією, тоді не став би припиняти всі незаконні види діяльності. Не боявся. Не боюсь. І не буду боятися. Тому, що вірю в правильність мого шляху. Але чітко розумію, що це лише вершина айсберга. Для того, щоб зламати систему необхідні кардинальні законотворчі ініціативи. І я готовий цим займатися. А не говорити народу те, що він хоче чути. Я завжди говорю правду. Те, що я думаю. Це моя сила. Я не лицемірю. Це мій вибір. І я не збираюся міняти свою позицію.

Необхідно спочатку очистити через люстрацію і антикорупційне бюро МВС, прокуратуру і суди. Необхідно провести реформування і повне оновлення цих органів. Необхідно повернути повагу і народну довіру до цих інститутів. Застосувати закон про люстрацію до всіх виборчих посад. А після цього можна знімати депутатську недоторканність. І я готовий до цього.

Інакше ж це можна порівняти, як вихід на бій з озброєним противником, коли у тебе зв’язані руки. А противник – це корумповані чиновники і олігархи. І вони будуть чинити опір.

Ось і подумайте, що ви хочете? Чи хочете ви жити лише з декларованими, але не реалізованими цінностями або з дійсно жити в оновленій і відродженої України, яку нам з вами ще належить відбудувати і очистити від усього сміття, що накопичилося за останні 23 роки.

Дописувач: Borislav Bereza

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

  1. Чесно кажучі, мене дуже дивує цей революціонер від Правого сектору. Який тепер буде боротися за залишення недоторканності. Хочу спитати Правий сектор, якщо він взагалі існує. Де взявся цей Ваш речник? Щось він дуже схожий на провокатора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.