Домашні тваринки для багатьох людей стають повноцінними членами родини, тому не дивно, що на їх лікування витрачаються великі кошти. Зазвичай власники довіряють спеціалістам та виконують всі рекомендації. Та як впевнитись, що ветеринарна клініка варта довіри й не нашкодить улюбленцю?
Фактори, що викликають підозру
Оскільки ветеринарні послуги частіше платні, то це провокує випадки, коли недобросовісні лікарі намагаються нажитися на довірливих клієнтах. Адже непрофесіоналу, та ще й засмученому хворобою домашнього вихованця, складно зрозуміти, які маніпуляції є необхідними, а які зайві.
Проте існує ряд ознак, які повинні насторожити клієнта при зверненні в клініку. Ці фактори свідчать про те, що рівень наданої допомоги буде невідповідним або взагалі шкідливим:
- нав’язлива спроба виїхати на виклик та здійснити прийом в домашніх умовах;
- занадто дорога безоплатна консультація – часто безоплатні огляди можуть супроводжуватись додатковими послугами, за які прийдеться платити, а домашні консультування взагалі вартують стільки, скільки заманеться нечесному фахівцю;
- відсутність чітко сформульованого діагнозу, замість нього спеціаліст висуває безліч різних припущень;
- відмова від проведення необхідних аналізів або обстежень;
- призначення зайвих та непотрібних тестів, перевірок;
- спроби продати ліки – зазвичай вони будуть за значно завищеними цінами;
- розміщення тварини в стаціонар без потреби – спроба заробити більше грошей на оплаті такого лікування;
- нераціональні курси вітамінів.
Перелік процедур, медикаментів з указаною вартістю має обговорюватись з власником до початку їх застосування. Всі чеки, квитанції та акти повинні оформлятись за всіма правилами – з підписами, печатками, контактними даними.
Як обрати надійну ветклініку?
Щоб уникнути обманних дій, варто уважно обирати медичний заклад. Професійна та надійна ветклініка Київ відповідає наступним вимогам:
- наявність документів про реєстрацію;
- ліцензія на зберігання та продаж ліків;
- реально існуюча адреса;
- чіткий прайс-лист;
- спеціалісти різного профілю;
- необхідне обладнання для дослідження та лікування улюбленців;
- фахівці з відповідною освітою.
Не зайвим буде звернути увагу на відношення до пацієнтів. Лікар має дбайливо та чуйно ставитись до довірених їм вихованців. Рейтинг клінік та відгуки про ветеринарів можна почитати на платформі VETHUB, там же можна і записатись на прийом онлайн в декілька кроків.
Що робити, якщо домашня тварина зазнала шкоди в ветеринарній клініці?
В таких випадках власник може розраховувати на повернення коштів, витрачених на хибне лікування, а також на відшкодування завданих моральних збитків. Для цього потрібно:
- написати скаргу в адміністрацію закладу ветеринарної медицини;
- якщо клініка не реагує – слід звертатись до суду;
- підготувати докази – чеки, виписки, рецепти ліків, медичні картки, фотоматеріали, свідків;
- провести незалежну ветеринарну експертизу дій ветеринарного лікаря, причин погіршення стану чи смерті тварини.
На сьогодні відношення до домашніх улюбленців та захист їх інтересів виходить на новий рівень, тому ймовірність успішності таких спорів висока.