Здоров'я

Що означає, якщо після тренування у вас у роті присмак крові

Ви перебуваєте в середині інтенсивного тренування і відчуваєте в роті присмак крові. З огляду на інтенсивність тренування, можна подумати, що ви прикусили язик або щоку. Однак при найближчому розгляді крові в роті не виявилося.

Як правило, такі симптоми виникають при певних захворюваннях, таких як пародонтоз, синдром палаючого рота, ГЕРХ або подразнення слизових оболонок. Також причиною можуть бути легені, як у випадку з індукованим фізичним навантаженням набряком легень. Ви можете не турбуватися, якщо дізнаєтеся додаткові симптоми цих захворювань і способи їх лікування. Lifter розповість вам про них.

Захворювання пародонту

Смак крові після інтенсивного тренування може змусити вас почуватися трохи ніяково. Але насамперед слід звернути увагу на стан порожнини рота, наприклад, старі пломби або захворювання пародонту.

За даними клініки Mayo Clinic, гінгівіт – це перша стадія захворювання ясен, за якої ясна опухають і подразнюються. Нерідко вони навіть кровоточать і відступають від зуба. Назва захворювання походить від назви ясен – рожевої частини навколо основи зубів, яка утримує їх на місці. Причиною захворювання є поганий стан порожнини рота. Якщо гінгівіт не лікувати, він може перейти в пародонтит – сильне запалення ясен, викликане бактеріальною інфекцією. Крім кровоточивості та набрякання ясен, він спричиняє розхитування зубів, неприємний запах із рота і зміну відстані між зубами.

Однак ви можете мати цю проблему і навіть не підозрювати про неї, поки вона не спричинить кривавий присмак у роті. Крім того, дослідження показують, що ви можете з більшою ймовірністю помітити цей присмак під час занять спортом. Дослідження, проведене в 2016 році в журналі Diagnostics (Basel), показало, що після тренування у людей зазвичай з’являється густа слина, зумовлена слинним муцином MUC5B. Густа слина, що покриває зуби і ясна, в поєднанні з проблемами порожнини рота може посилювати присмак крові.

Синдром палаючого рота

Ви вийшли на ранкову пробіжку і помітили, що ваш рот горить. У міру того як ви збільшуєте інтенсивність бігу, в центрі вашої уваги опиняється металевий присмак. Раптова поява металевого присмаку в роті і дивного печіння в будь-якій області може бути синдромом палаючого рота. За даними клініки Mayo Clinic, цей стан може виникнути раптово, а печіння може бути зосереджене на одній ділянці, наприклад, на язиці, або може виникнути відчуття, що весь рот обшпарений.

Синдром палаючого рота буває двох видів. Первинний синдром не пов’язаний з будь-яким конкретним захворюванням. Він може бути викликаний пошкодженням нервів у порожнині рота. Вторинна форма може мати першопричину, наприклад, депресію, гормональні зміни або вживання деяких ліків. Щоб з’ясувати, чи є у вас конкретна причина, корисно проконсультуватися з вашим лікарем.

Лікування цього стану є комплексним і залежить від конкретної людини. Допомогти можуть ліки, що контролюють біль або сприяють виділенню більшої кількості слини в роті. Також може знадобитися заміна рецепта.

ГЕРХ

Чи страждаєте ви від ГЕРХ або кислотного рефлюксу? Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) виникає, коли вміст шлунка потрапляє в стравохід, де його не повинно бути. Це захворювання супроводжується безліччю симптомів, таких як пекучий біль у грудях (печія), утруднене ковтання, зригування, металевий присмак у роті. За даними Національного інституту діабету і хвороб органів травлення та нирок, ГЕРХ зазвичай виникає, коли сфінктер у нижній частині стравоходу розслабляється або слабшає, даючи змогу шлунковій кислоті потрапляти туди, де її не повинно бути.

Фізичні вправи можуть погіршити або поліпшити симптоми, залежно від типу вправ. Surgical Consultants of Northern Virginia зазначає, що специфічні вправи, такі як кранчі або вправи з високим навантаженням, можуть спровокувати кислотний рефлюкс. Рекомендується уникати таких провокуючих вправ, як спринтерський біг, важка атлетика та гімнастика. Замість цього рекомендується виконувати малорухливі вправи, такі як ходьба, йога і плавання.

Ви також можете спробувати різні тактики для полегшення симптомів ГЕРХ під час високоефективних тренувань, наприклад, не їсти протягом кількох годин після тренування. Фахівці Surgical Consultants також радять вживати здорову їжу перед тренуванням і пити воду, щоб залишатися гідратованим і поліпшити травлення. Крім того, перед тренуванням рекомендується прийняти ліки.

Подразнення слизових оболонок

Рот, горло і ніс мають слизову оболонку, також відому як “слизова оболонка”. За даними Клівлендської клініки, слизова оболонка – це м’яка тканина, яка вистилає канали та органи. Вона забезпечує змащення організму, захищаючи певні ділянки. Слизова оболонка може запалюватися, що призводить до болючості та набряку. За даними NHS, у людини також може виникнути сухість у роті та густа слина.

Погіршити ситуацію може вживання гарячої їжі та алкогольних напоїв. У тих, хто страждає на риніт, спричинений фізичним навантаженням, може спостерігатися подразнення слизової оболонки носа. Подразнена слизова оболонка може “злегка кровоточити”. Це може сприяти появі металевого присмаку в роті.

Слизові оболонки, подразнені фізичним навантаженням, корисно прополоскати рот і посмоктати кубики льоду. Крім того, намагайтеся пити воду, щоб підтримувати рівень гідратації. Лікування мукозиту (запалення слизової оболонки) включає гелі та спреї. Також пропонується використовувати гелі для підтримки вологості в роті та ополіскувачі для порожнини рота, щоб знеболити слизову оболонку рота.

Набряк легенів

Під час останнього візиту до стоматолога ваші зуби і порожнина рота були чистими. Таким чином, кривавий присмак не може виходити від зубів або ясен. У вас також немає іншого захворювання, яке могло б пояснити металевий присмак у роті. Можливо, настав час обстежити легені. Словосполучення “набряк легенів” може здатися дещо лякаючим, якщо погуглити його, але набряк легенів, спричинений фізичним навантаженням, не вимагає поїздки у відділення швидкої допомоги. Інтенсивні тренування, особливо якщо організм до них не звик, можуть викликати тимчасовий набряк легенів.

Коли серце працює важче, ніж звикло, у легенях може накопичуватися рідина. Підвищення тиску призводить до того, що клітини крові витікають із легень і потрапляють до рота. Ваш язик миттєво сприймає смак крові. Ви можете припинити тренування, дивуючись, що відбувається. Саме так і слід вчинити. Відпочинок – це ключ до виведення рідини з легень. У журналі Methodist DeBakey Cardiovascular Journal також зазначається, що слід уникати надмірного зневоднення та сильних фізичних навантажень.

Здоровим людям, які тільки починають тренування, слід не поспішати, щоб не допустити повторного набряку легенів. Однак якщо це не просто разовий симптом, то варто звернутися до лікаря. Це необхідно тим, у кого є проблеми з диханням, серцем або кашель із кров’ю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України